SAFE-RENT ApS
CVR 27 47 88 16 · Rønnede · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SAFE-RENT ApS har CVR-nummer 27478816. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (branchekode 811000). Adresse: Industrivej 17B, 4683 Rønnede. Stiftet: 8. december 2003. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 9.718.402 kr., årets resultat 7.131.183 kr., egenkapital 9.678.398 kr., aktiver i alt 18.814.591 kr. Soliditetsgraden på 51,4 % er højere end hos 57 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.131.183 kr. er højere end hos 99 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SAFE-RENT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Adresse
- Industrivej 17B, 4683 Rønnede
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Dec 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- et driftsselskab for holding, leasing og administrationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-06-19
- Binavne
- JØBO ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27478816 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 17B, 4683 Rønnede
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
73,7%
▲ 74,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▼ 9,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,4%
▼ 22,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17.550,6%
▲ 17.550,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1471 virksomheder i «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.718.402 | 365.422 | 754.784 | 497.190 | 513.661 |
| Resultat før skat | 9.148.114 | -73.629 | 514.538 | 1.597.505 | 101.595 |
| Årets resultat | 7.131.183 | -40.865 | 401.356 | 1.571.284 | 139.598 |
| Egenkapital | 9.678.398 | 4.679.217 | 5.320.082 | 5.018.726 | 3.547.442 |
| Aktiver i alt | 18.814.591 | 6.321.592 | 7.005.021 | 8.877.641 | 7.961.755 |
| Omsætningsaktiver | 12.755.222 | 2.375.625 | 1.065.856 | 1.638.643 | 360.358 |
| Kortfristet gæld | 7.923.302 | 219.485 | 403.814 | 1.955.558 | 2.417.229 |
| Gæld i alt | 9.136.193 | 1.642.375 | 1.684.939 | 3.858.915 | 4.414.313 |
| Soliditetsgrad | 51.4% | 74% | 75.9% | 56.5% | 44.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
BDSL HOLDING ApS Siden 22 Dec 202533,33% Ejer
-
M.H. Andersen Holding ApS Siden 22 Dec 202533,33% Ejer
-
Oppendieck Holding ApS Siden 22 Dec 202533,33% Ejer
Ledelse
1-
Bo Andersen Siden 8 Dec 2003Direktør
Produktionsenheder
1SAFE-RENT ApS
P-nr. 1010259181
Industrivej 17B, 4683 Rønnede
Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BDSL HOLDING ApS (CVR 27347762)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver driftsselskab, administrationsvirksomhed, holding.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.