Safety Culture ApS
CVR 41 45 80 46 · Ballerup · Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Safety Culture ApS har CVR-nummer 41458046. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (branchekode 800900). Adresse: Præstevænget 2B, 1., 2750 Ballerup. Stiftet: 17. juni 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 985.672 kr., årets resultat 19.773 kr., egenkapital 254.758 kr., aktiver i alt 428.587 kr. Soliditetsgraden på 59,4 % er højere end hos 63 % af de 187 virksomheder i branchen «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 19.773 kr. er lavere end hos 62 % af de 187 virksomheder i branchen «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 25 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Safety Culture ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (800900)
- Adresse
- Præstevænget 2B, 1., 2750 Ballerup
- Kommune
- BALLERUP
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 51548094
- torben@safetyculture.dk
- Hjemmeside
- www.SafetyCulture.dk
- Stiftet
- 17 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- yde rådgivning og salg indenfor sikkerhed af maskiner og procesanlæg
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41458046 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Præstevænget 2B, 1., 2750 Ballerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.safetyculture.dk Hjemmeside https://safetyculture.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (23. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,8%
▼ 38,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,60
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
59,4%
▲ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-90,2%
▼ 90,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
187 virksomheder i «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 985.672 | 1.318.406 | 1.265.311 | 1.431.528 | 1.168.615 |
| Resultat før skat | 28.529 | 262.444 | 272.850 | 452.859 | 264.847 |
| Årets resultat | 19.773 | 202.670 | 211.998 | 351.307 | 204.919 |
| Egenkapital | 254.758 | 434.984 | 432.314 | 570.316 | 419.009 |
| Aktiver i alt | 428.587 | 769.467 | 817.684 | 874.521 | 632.222 |
| Omsætningsaktiver | 428.587 | 769.467 | 817.684 | 874.521 | 632.222 |
| Kortfristet gæld | 165.073 | 274.709 | 324.518 | 202.654 | 153.285 |
| Gæld i alt | 173.829 | 334.483 | 385.370 | 304.206 | 213.213 |
| Soliditetsgrad | 59.4% | 56.5% | 52.9% | 65.2% | 66.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
I&T Jensen Holding ApS Siden 17 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Jensen Siden 17 Jun 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Safety Culture ApS
P-nr. 1025958973
Præstevænget 2B, 1., 2750 Ballerup
Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (800900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: I&T Jensen Holding ApS (CVR 41407263)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver procesanlæg, sikkerhed, sikkerhedsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.