Safety-Lines ApS
CVR 41 56 94 76 · Støvring · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Safety-Lines ApS har CVR-nummer 41569476. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Hagensvej 1, 9530 Støvring. Stiftet: 1. august 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.125 kr., årets resultat -7.705 kr., egenkapital 6.646 kr., aktiver i alt 26.496 kr. Soliditetsgraden på 25,1 % er lavere end hos 53 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.705 kr. er lavere end hos 71 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Safety-Lines ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Hagensvej 1, 9530 Støvring
- Kommune
- REBILD
- Stiftet
- 1 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og industri, samt al virksomhed, som er beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41569476 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hagensvej 1, 9530 Støvring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-115,9%
▼ 83,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,33
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,1%
▼ 17,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,0%
▼ 65,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.125 | -4.499 | -5.000 | — | -10.670 |
| Resultat før skat | -7.705 | -4.669 | -10.000 | -170 | — |
| Årets resultat | -7.705 | -4.669 | -10.000 | -170 | -10.810 |
| Egenkapital | 6.646 | 14.351 | 19.020 | 29.020 | 29.190 |
| Aktiver i alt | 26.496 | 33.520 | 34.020 | 34.020 | 34.190 |
| Omsætningsaktiver | 26.496 | 33.520 | 34.020 | 34.020 | 34.190 |
| Kortfristet gæld | 19.850 | 19.169 | 15.000 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 19.850 | 19.169 | 15.000 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 25.1% | 42.8% | 55.9% | 85.3% | 85.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
VISI Holding ApS Siden 1 Apr 202650% Ejer
-
BasTech Holding ApS Siden 1 Apr 202650% Ejer
Ledelse
1-
Connie Bakgaard Jensen Siden 1 Aug 2020Direktør
Produktionsenheder
1Safety-Lines ApS
P-nr. 1026100999
Hagensvej 1, 9530 Støvring
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.499 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.810 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Safety-Lines ApS (CVR 41569476)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.