SAINT REVISION ApS
CVR 36 39 39 47 · Frederiksberg · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SAINT REVISION ApS har CVR-nummer 36393947. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Lindevangs Alle 6, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 30. september 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 931.112 kr., årets resultat 88.254 kr., egenkapital 91.831 kr., aktiver i alt 608.522 kr. Soliditetsgraden på 15,1 % er lavere end hos 84 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 88.254 kr. er højere end hos 57 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 91 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SAINT REVISION ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Lindevangs Alle 6, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
-
6
2014 2018
- Stiftet
- 30 Sep 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- bogførings- og revisionsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-09-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36393947 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindevangs Alle 6, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: saint-revision.dk Hjemmeside https://saint-revision.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (16. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
96,1%
▼ 2.013,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
15,1%
▲ 14,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17,0%
▲ 17,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 931.112 | 487.190 | 345.836 | 782.530 | 471.493 |
| Resultat før skat | 126.998 | 99.283 | -155.050 | 104.339 | -68.123 |
| Årets resultat | 88.254 | 75.462 | -103.201 | 76.496 | -82.312 |
| Egenkapital | 91.831 | 3.577 | -71.885 | 31.318 | -45.178 |
| Aktiver i alt | 608.522 | 383.638 | 345.716 | 381.168 | 373.994 |
| Omsætningsaktiver | 546.407 | 321.523 | 282.088 | 316.206 | 307.145 |
| Kortfristet gæld | 516.691 | 380.061 | 417.601 | 326.498 | 419.172 |
| Gæld i alt | 516.691 | 380.061 | 417.601 | 326.498 | 419.172 |
| Soliditetsgrad | 15.1% | 0.9% | -20.8% | 8.2% | -12.1% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 4 | 0 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
G.A.U. Holding ApS Siden 1 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Civan Hakbilen Siden 21 Mar 2022Direktør
Produktionsenheder
1SAINT REVISION ApS
P-nr. 1019760290
Lindevangs Alle 6, 2000 Frederiksberg
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | -12.936 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: G.A.U. Holding ApS (CVR 36726164)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- BLICHER REVISION & RÅDGIVNING STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB Herning
- TE Holding statsautoriseret revisionsanpartsselskab Aabenraa
- PARTNERSELSKABET AF 31. JANUAR 2014 Herning
- Revision Nordjylland Hjørring ApS Hjørring
- Brian Hildskov Hansen Invest, statsautoriseret revisionsanpartsselskab Køge
- SØBY REVISORER A/S GODKENDTE REVISORER Odense S
- BR STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB København Ø
- CHRISTENSEN & KJÆR STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB Odder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bogførings, revisionsvirksomhed, skatterådgivning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.