SAKSAA HOLDING ApS
CVR 32 66 86 90 · Svinninge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SAKSAA HOLDING ApS har CVR-nummer 32668690. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirkevej 22, 4520 Svinninge. Stiftet: 7. januar 2010. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -35.192 kr., egenkapital 29.130 kr., aktiver i alt 181.866 kr. Soliditetsgraden på 16,0 % er lavere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -35.192 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SAKSAA HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirkevej 22, 4520 Svinninge
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 7 Jan 2010
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter og aktier i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-12-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32668690 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirkevej 22, 4520 Svinninge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-120,8%
▼ 117,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
16,0%
▼ 19,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.712,2%
▼ 1.712,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -2.843 |
| Resultat før skat | -35.192 | -1.942 | 0 | 0 | -2.843 |
| Årets resultat | -35.192 | -1.942 | 0 | 0 | -2.218 |
| Egenkapital | 29.130 | 64.322 | 66.264 | 74.317 | 112.150 |
| Aktiver i alt | 181.866 | 181.866 | 181.866 | 183.116 | 141.116 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 0 | — | 1.250 | 1.250 |
| Kortfristet gæld | 152.736 | 117.544 | 115.602 | 108.799 | 28.966 |
| Gæld i alt | 152.736 | 117.544 | 115.602 | 108.799 | 28.966 |
| Soliditetsgrad | 16% | 35.4% | 36.4% | 40.6% | 79.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christian Saksaa Siden 7 Jan 2010100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Saksaa Siden 7 Jan 2010Direktør
Produktionsenheder
1SAKSAA HOLDING ApS
P-nr. 1015755837
Kirkevej 22, 4520 Svinninge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.868 DKK | 2.816 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | — | — | Administrationsselskab |
| 2020 | -53.239 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SAKSAA HOLDING ApS (CVR 32668690)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.