Saluminati ApS
CVR 37 27 42 32 · Næstved · Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Saluminati ApS har CVR-nummer 37274232. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter (branchekode 101300). Adresse: Ringstedgade 15, 1., 4700 Næstved. Stiftet: 30. november 2015. Status: ophørt 10. august 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 105.954 kr., årets resultat 125.236 kr., egenkapital 1.622.068 kr., aktiver i alt 1.654.992 kr. Soliditetsgraden på 98,0 % er højere end hos 100 % af de 31 virksomheder i branchen «Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 125.236 kr. er højere end hos 55 % af de 31 virksomheder i branchen «Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Saluminati ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter (101300)
- Adresse
- Ringstedgade 15, 1., 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Stiftet
- 30 Nov 2015
- Ophørt
- 10 Aug 2026
- Fra virksomhedens egen hjemmeside
- trøflen klart kan defineres i duften og smagen, samt at man kan føle trøflens fedme i ganen. kilde
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37274232 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ringstedgade 15, 1., 4700 Næstved
Websites
- Gættet domæne: saluminati.dk Hjemmeside https://saluminati.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (25. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,7%
▲ 20,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
50,27
▲ 44,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,0%
▲ 14,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
164,9%
▲ 164,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
31 virksomheder i «Fremstilling af kød- og fjerkrækødprodukter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 105.954 | -22.496 | 1.477.274 | -147.672 | -120.317 |
| Resultat før skat | — | -193.049 | 1.301.496 | -438.500 | -307.823 |
| Årets resultat | 125.236 | -193.049 | 953.617 | -342.037 | -240.454 |
| Egenkapital | 1.622.068 | 1.496.832 | 1.689.881 | 496.264 | 544.731 |
| Aktiver i alt | 1.654.992 | 1.781.874 | 1.973.860 | 1.394.237 | 1.584.142 |
| Omsætningsaktiver | 1.654.992 | 1.781.874 | 1.895.860 | 505.282 | 617.414 |
| Kortfristet gæld | 32.924 | 285.042 | 283.979 | 897.973 | 990.301 |
| Gæld i alt | 32.924 | 285.042 | 283.979 | 897.973 | 1.039.411 |
| Soliditetsgrad | 98% | 84% | 85.6% | 35.6% | 34.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C2K2 Holding ApS (CVR 37273694)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
26 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fjerkrækødprodukter, kød.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms