Samrand ApS
CVR 44 92 52 49 · Rødovre · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Samrand ApS har CVR-nummer 44925249. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (branchekode 711210). Adresse: Vesterhusvej 29, 2610 Rødovre. Stiftet: 26. juni 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.664 kr., årets resultat -6.671 kr., egenkapital 34.448 kr., aktiver i alt 41.054 kr. Soliditetsgraden på 83,9 % er højere end hos 81 % af de 2.127 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.671 kr. er lavere end hos 73 % af de 2.127 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Samrand ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
- Adresse
- Vesterhusvej 29, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 26 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- rådgivende ingeniører virksomhed, samt hermed beslægtet aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44925249 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vesterhusvej 29, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-19,4%
▼ 22,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,21
▲ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,9%
▲ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-695,6%
▼ 695,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2127 virksomheder i «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -6.664 | 98.214 |
| Resultat før skat | -6.671 | 3.128 |
| Årets resultat | -6.671 | 1.120 |
| Egenkapital | 34.448 | 41.120 |
| Aktiver i alt | 41.054 | 52.244 |
| Omsætningsaktiver | 41.054 | 52.244 |
| Kortfristet gæld | 6.606 | 11.124 |
| Gæld i alt | 6.606 | 11.124 |
| Soliditetsgrad | 83.9% | 78.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pakravan Invest Holding ApS Siden 26 Jun 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Samrand Pakravan Siden 26 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1Samrand ApS
P-nr. 1030478076
Vesterhusvej 29, 2610 Rødovre
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pakravan Invest Holding ApS (CVR 44923459)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ingeniører, anlægsarbejder, byggeri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.