Sari Holding ApS
CVR 39 60 43 02 · Grenaa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Sari Holding ApS har CVR-nummer 39604302. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rugvænget 20, 8500 Grenaa. Stiftet: 29. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -30.762 kr., årets resultat -40.759 kr., egenkapital -237.048 kr., aktiver i alt 58.375 kr. Soliditetsgraden på -406,1 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -40.759 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sari Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rugvænget 20, 8500 Grenaa
- Kommune
- NORDDJURS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 29 May 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39604302 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rugvænget 20, 8500 Grenaa
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,06
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-406,1%
▼ 202,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,8%
▲ 56,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -30.762 | -65.524 | -22.425 | -12.537 | -77.979 |
| Resultat før skat | -40.759 | -110.099 | 18.529 | -12.721 | -137.707 |
| Årets resultat | -40.759 | -94.427 | 18.529 | -12.721 | -137.707 |
| Egenkapital | -237.048 | -196.289 | -101.863 | -120.391 | -107.671 |
| Aktiver i alt | 58.375 | 96.551 | 165.994 | 46.412 | 50.486 |
| Omsætningsaktiver | 18.376 | 56.551 | 90.872 | 46.412 | 50.486 |
| Kortfristet gæld | 295.423 | 292.840 | 267.857 | 166.803 | 158.157 |
| Gæld i alt | 295.423 | 292.840 | 267.857 | 166.803 | 158.157 |
| Soliditetsgrad | -406.1% | -203.3% | -61.4% | -259.4% | -213.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Elif Sari Olesen Siden 19 Aug 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Elif Sari Olesen Siden 25 Aug 2020Direktør
Produktionsenheder
2Sari Holding ApS
P-nr. 1023656341
Rugvænget 20, 8500 Grenaa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Stejleplads 9, 8592 Anholt
P-nr. 1027322677
Stejlepladsvej 9, 8592 Anholt
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 122.757 DKK | 26.994 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 33.613 DKK | 7.392 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.367 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -137.707 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -276.183 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sari Holding ApS (CVR 39604302)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.