SARMAR Holding ApS
CVR 38 24 74 09 · Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SARMAR Holding ApS har CVR-nummer 38247409. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Smedevej 7, 7430 Ikast. Stiftet: 9. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -9.375 kr., årets resultat 815.607 kr., egenkapital 27.391.435 kr., aktiver i alt 31.499.449 kr. Soliditetsgraden på 87,0 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 815.607 kr. er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SARMAR Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Smedevej 7, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Stiftet
- 9 Dec 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38247409 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smedevej 7, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,0%
▲ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,67
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,0%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8,3%
▲ 8,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.375 | -35.360 | -44.040 | -21.181 | -8.684 |
| Resultat før skat | 1.047.531 | 966.687 | 10.905.428 | 2.748.872 | 2.521.655 |
| Årets resultat | 815.607 | 753.331 | 10.781.524 | 2.742.294 | 2.529.025 |
| Egenkapital | 27.391.435 | 26.711.384 | 26.088.942 | 15.307.418 | 12.690.680 |
| Aktiver i alt | 31.499.449 | 30.285.111 | 29.134.437 | 18.223.749 | 15.331.178 |
| Omsætningsaktiver | 31.499.449 | 30.285.111 | 29.134.437 | 1.617.885 | 1.420.607 |
| Kortfristet gæld | 4.108.014 | 3.573.727 | 3.045.495 | 2.916.331 | 1.740.498 |
| Gæld i alt | 4.108.014 | 3.573.727 | 3.045.495 | 2.916.331 | 2.640.498 |
| Soliditetsgrad | 87% | 88.2% | 89.5% | 84% | 82.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
John Winther Siden 30 Jun 201790% Ejer
-
Maria Winther Siden 30 Jun 20175% Ejer
-
Sarah Winther Siden 30 Jun 20175% Ejer
Ledelse
1-
John Winther Siden 9 Dec 2016Direktør
Produktionsenheder
1SARMAR Holding ApS
P-nr. 1021998040
Smedevej 7, 7430 Ikast
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 969.821 DKK | 213.356 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.798.351 DKK | 615.626 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 3.482.304 DKK | 766.106 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.854.505 DKK | 407.990 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.252.360 DKK | 495.506 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SARMAR Holding ApS (CVR 38247409)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.