Sarto Robotics ApS
CVR 41 66 31 62 · Hobro · Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sarto Robotics ApS har CVR-nummer 41663162. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (branchekode 289900). Adresse: Sjællandsvej 19, 9500 Hobro. Stiftet: 7. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -6.000 kr., årets resultat -5.989 kr., egenkapital 17.655 kr., aktiver i alt 35.655 kr. Soliditetsgraden på 49,5 % er højere end hos 60 % af de 342 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.989 kr. er lavere end hos 54 % af de 342 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sarto Robotics ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)
- Adresse
- Sjællandsvej 19, 9500 Hobro
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Stiftet
- 7 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikling og fremstilling af udstyr til oplægning af prepreg kompositmateriale samt anden virksomhed, der er forbundet dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41663162 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sjællandsvej 19, 9500 Hobro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-33,9%
▼ 13,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,98
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,5%
▼ 16,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-24,6%
▼ 24,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
342 virksomheder i «Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.000 | -7.500 | -7.500 | — | -8.000 |
| Resultat før skat | -5.989 | -7.417 | -7.486 | 12.741 | -8.295 |
| Årets resultat | -5.989 | -4.807 | -5.839 | 9.938 | -6.470 |
| Egenkapital | 17.655 | 23.644 | 28.451 | 34.290 | 24.352 |
| Aktiver i alt | 35.655 | 35.644 | 34.451 | 35.268 | 36.352 |
| Omsætningsaktiver | 35.655 | 35.644 | 34.451 | 33.948 | 36.352 |
| Kortfristet gæld | 18.000 | 12.000 | 6.000 | 978 | 12.000 |
| Gæld i alt | 18.000 | 12.000 | 6.000 | 978 | 12.000 |
| Soliditetsgrad | 49.5% | 66.3% | 82.6% | 97.2% | 67% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TECHNICON A/S Siden 7 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Casper Hansen Siden 7 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1Sarto Robotics ApS
P-nr. 1026244958
Sjællandsvej 19, 9500 Hobro
Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n. (289900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Technicon Holding ApS (CVR 39069849)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver oplægning, prepreg, kompositmateriale.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.