SAT 2 HOLDING ÅRRE ApS
CVR 39 92 87 28 · Årre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SAT 2 HOLDING ÅRRE ApS har CVR-nummer 39928728. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fuglsigvej 1, 6818 Årre. Stiftet: 7. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -43.557 kr., årets resultat 3.304.804 kr., egenkapital 20.336.861 kr., aktiver i alt 20.349.730 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.304.804 kr. er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SAT 2 HOLDING ÅRRE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fuglsigvej 1, 6818 Årre
- Kommune
- VARDE
- st@satnordic.dk
- Stiftet
- 7 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, investering samt formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-03-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39928728 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845000D7E65C45CCZ72
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fuglsigvej 1, 6818 Årre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,3%
▼ 15,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1.222,30
▲ 46,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-39,7%
▼ 39,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -43.557 | -37.274 | -33.885 | -27.966 | -23.935 |
| Resultat før skat | 3.475.788 | 5.757.366 | 3.840.085 | 2.066.604 | 1.176.083 |
| Årets resultat | 3.304.804 | 5.480.862 | 3.655.285 | 2.272.004 | 1.171.199 |
| Egenkapital | 20.336.861 | 17.099.557 | 13.118.694 | 9.963.409 | 7.748.606 |
| Aktiver i alt | 20.349.730 | 17.110.182 | 13.129.319 | 9.974.034 | 7.759.231 |
| Omsætningsaktiver | 15.729.730 | 12.490.182 | 8.529.319 | 5.374.034 | 3.159.231 |
| Kortfristet gæld | 12.869 | 10.625 | 10.625 | 10.625 | 10.625 |
| Gæld i alt | 12.869 | 10.625 | 10.625 | 10.625 | 10.625 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Elisa Brunsgaard Thomsen Siden 7 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Elisa Brunsgaard Thomsen Siden 8 Nov 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1SAT 2 HOLDING ÅRRE ApS
P-nr. 1024028654
Fuglsigvej 1, 6818 Årre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.163.260 DKK | 255.904 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -933.436 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 22.210 DKK | 4.884 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -106.813 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SAT 2 HOLDING ÅRRE ApS (CVR 39928728)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.