Satago CMF Holding ApS
CVR 42 82 51 15 · Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Satago CMF Holding ApS har CVR-nummer 42825115. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Provstevænget 5, 4000 Roskilde. Stiftet: 11. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.750 kr., årets resultat -7.372 kr., egenkapital 11.806 kr., aktiver i alt 28.489 kr. Soliditetsgraden på 41,4 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.372 kr. er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Satago CMF Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Provstevænget 5, 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 11 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42825115 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Provstevænget 5, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-62,4%
▼ 30,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,75
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,4%
▼ 8,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-21,4%
▼ 21,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.750 | -8.750 | -7.530 | -9.325 |
| Resultat før skat | -8.670 | -8.646 | -7.669 | -9.325 |
| Årets resultat | -7.372 | -6.072 | -5.425 | -9.325 |
| Egenkapital | 11.806 | 19.178 | 25.250 | 30.675 |
| Aktiver i alt | 28.489 | 38.434 | 46.750 | 52.175 |
| Omsætningsaktiver | 12.489 | 22.434 | 30.750 | 36.175 |
| Kortfristet gæld | 16.683 | 19.256 | 21.500 | 21.500 |
| Gæld i alt | 16.683 | 19.256 | 21.500 | 21.500 |
| Soliditetsgrad | 41.4% | 49.9% | 54% | 58.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Casper Mattias Frandsen Siden 11 Nov 202190% Ejer
-
Satago Holding ApS Siden 15 Nov 20210% Ejer
Ledelse
1-
Jess Glad Frandsen Siden 11 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1Satago CMF Holding ApS
P-nr. 1027714265
Provstevænget 5, 4000 Roskilde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Satago Holding ApS (CVR 30177584)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.