Saya Holding ApS
CVR 38 64 50 05 · Aalborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Saya Holding ApS har CVR-nummer 38645005. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Klostermarken 35A, 9000 Aalborg. Stiftet: 16. maj 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -26.868 kr., årets resultat 670.837 kr., egenkapital 6.998.215 kr., aktiver i alt 13.625.621 kr. Soliditetsgraden på 51,4 % er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 670.837 kr. er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Saya Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Klostermarken 35A, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 16 May 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investering, handel og anden i forbindelse dermed stående virksomhed, herunder udlejning og administration af erhvervs- og boligejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-05-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38645005 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klostermarken 35A, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,6%
▲ 8,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,56
▼ 2,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,4%
▲ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
944,9%
▲ 944,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -26.868 | -15.552 | -28.778 | -23.057 | -36.213 |
| Resultat før skat | 670.837 | 64.201 | -153.783 | 985.855 | 1.118.279 |
| Årets resultat | 670.837 | 64.201 | -153.783 | 985.855 | 1.118.279 |
| Egenkapital | 6.998.215 | 6.327.378 | 6.263.177 | 6.416.960 | 5.431.105 |
| Aktiver i alt | 13.625.621 | 12.957.284 | 12.891.582 | 13.026.866 | 12.441.010 |
| Omsætningsaktiver | 6.998 | 36.339 | 50.355 | 60.566 | 33.738 |
| Kortfristet gæld | 12.500 | 12.500 | 12.500 | 12.500 | 12.500 |
| Gæld i alt | 6.627.406 | 6.629.906 | 6.628.405 | 6.609.906 | 7.009.905 |
| Soliditetsgrad | 51.4% | 48.8% | 48.6% | 49.3% | 43.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Sammy Haukrogh Siden 16 May 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Sammy Haukrogh Siden 16 May 2017Direktør
Produktionsenheder
1Saya Holding ApS
P-nr. 1022448087
Klostermarken 35A, 9000 Aalborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -15.517 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -28.710 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -23.173 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -36.327 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -29.819 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Saya Holding ApS (CVR 38645005)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver boligejendomme, erhvervs, administration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.