Scan MEAT ApS
CVR 33 24 10 70 · Slagelse · Forarbejdning af andet kød · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Scan MEAT ApS har CVR-nummer 33241070. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Forarbejdning af andet kød (branchekode 101190). Adresse: Matildevej 6, 4200 Slagelse. Stiftet: 1. oktober 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.439.879 kr., årets resultat -15.000 kr., egenkapital -10.064.294 kr., aktiver i alt 22.641.091 kr. Soliditetsgraden på -44,5 % er lavere end hos 81 % af de 26 virksomheder i branchen «Forarbejdning af andet kød», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.000 kr. er lavere end hos 69 % af de 26 virksomheder i branchen «Forarbejdning af andet kød», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Scan MEAT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Forarbejdning af andet kød (101190)
- Adresse
- Matildevej 6, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
-
14
2011 2018
- Telefon
- 58585150
- Stiftet
- 1 Oct 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- foretage anlægsinvesteringer i aktier og anparter herunder i datterselskaber inden for kødengrosbranchen, samt at foretage direkte investeringer indenfor kødengrosbranchen
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af direktionen i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-05-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33241070 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Matildevej 6, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,67
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-44,5%
▲ 34,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,7%
▲ 99,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
26 virksomheder i «Forarbejdning af andet kød»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.439.879 | -1.429.714 | 4.808.097 | 3.209.463 | 2.653.627 |
| Resultat før skat | -310.170 | -7.464.001 | -1.156.670 | -853.448 | 100.223 |
| Årets resultat | -15.000 | -5.776.348 | -782.662 | -782.425 | 78.283 |
| Egenkapital | -10.064.294 | -10.049.294 | -4.272.946 | -3.490.284 | -2.707.859 |
| Aktiver i alt | 22.641.091 | 12.685.784 | 8.080.867 | 4.531.439 | 2.261.798 |
| Omsætningsaktiver | 22.006.027 | 11.855.920 | 7.042.355 | 3.101.264 | 613.805 |
| Kortfristet gæld | 32.705.385 | 22.735.078 | 12.353.813 | 8.021.723 | 4.909.769 |
| Gæld i alt | 32.705.385 | 22.735.078 | 12.353.813 | 8.021.723 | 4.909.769 |
| Soliditetsgrad | -44.5% | -79.2% | -52.9% | -77% | -119.7% |
| Ansatte (gns.) | 15 | 14 | 14 | 12 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
KAVUR HOLDING ApS Siden 14 Feb 201850% Ejer
-
Tek Holding ApS Siden 14 Feb 201833,33% Ejer
Ledelse
1-
Tekin Özer Siden 17 Dec 2013Direktør
Produktionsenheder
1Scan MEAT ApS
P-nr. 1016357797
Matildevej 6, 4200 Slagelse
Forarbejdning af andet kød (101190)
👥 15 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KAVUR HOLDING ApS (CVR 36468505)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kødengrosbranchen, anlægsinvesteringer, kød.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.