Sebastian Manthey Holding Aps
CVR 40 52 42 90 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sebastian Manthey Holding Aps har CVR-nummer 40524290. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mølholmvej 11, 7100 Vejle. Stiftet: 17. maj 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -27.698 kr., årets resultat -411 kr., egenkapital 510.318 kr., aktiver i alt 619.150 kr. Soliditetsgraden på 82,4 % er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -411 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sebastian Manthey Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mølholmvej 11, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 31419192
- Stiftet
- 17 May 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje virksomheder eller anparter af virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40524290 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845005AB08BE794B709
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mølholmvej 11, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,1%
▼ 12,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,33
▼ 5,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,4%
▼ 9,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,6%
▼ 100,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
| Bruttoresultat | -27.698 | -10.523 | -14.910 | -7.266 | -6.248 |
| Resultat før skat | 117 | 74.180 | -8.051 | 518.216 | -6.247 |
| Årets resultat | -411 | 65.314 | -8.051 | 518.216 | -6.247 |
| Egenkapital | 510.318 | 510.729 | 530.865 | 538.916 | 20.700 |
| Aktiver i alt | 619.150 | 557.524 | 537.115 | 668.617 | 432.901 |
| Omsætningsaktiver | 580.150 | 518.524 | 487.115 | 668.617 | 1 |
| Kortfristet gæld | 108.832 | 46.795 | 6.250 | 129.701 | 412.201 |
| Gæld i alt | 108.832 | 46.795 | 6.250 | 129.701 | 412.201 |
| Soliditetsgrad | 82.4% | 91.6% | 98.8% | 80.6% | 4.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sebastian Manthey Wædeled Siden 17 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Sebastian Manthey Wædeled Siden 17 May 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Sebastian Manthey Holding Aps
P-nr. 1024710595
Mølholmvej 11, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.326 DKK | 8.842 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.051 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.884 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.247 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.653 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sebastian Manthey Holding Aps (CVR 40524290)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.