Second Half ApS
CVR 39 89 02 16 · Holte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Second Half ApS har CVR-nummer 39890216. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kongevejen 365, 2840 Holte. Stiftet: 24. september 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -37.232 kr., årets resultat 15.414.642 kr., egenkapital 8.532.283 kr., aktiver i alt 8.550.283 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 15.414.642 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Second Half ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kongevejen 365, 2840 Holte
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 24 Sep 2018
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-09-24
- Binavne
- 2. Halvleg ApS Anden Halvleg ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39890216 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BA0UD1D8CC7A13
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kongevejen 365, 2840 Holte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
180,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
49,95
▲ 49,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 138,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.510,7%
▲ 3.510,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -37.232 | -35.230 | -49.563 | -49.285 | -69.701 |
| Resultat før skat | 15.414.642 | -451.948 | 196.734 | -1.122.784 | -723.762 |
| Årets resultat | 15.414.642 | -451.948 | 193.462 | -1.122.784 | -723.762 |
| Egenkapital | 8.532.283 | -2.023.100 | -1.571.152 | -1.764.613 | -641.829 |
| Aktiver i alt | 8.550.283 | 5.175.916 | 4.582.504 | 5.763.127 | 6.238.132 |
| Omsætningsaktiver | 899.079 | 357.143 | 526.643 | 1.851.695 | 2.707.428 |
| Kortfristet gæld | 18.000 | 7.199.016 | 6.153.656 | 7.527.740 | 6.879.961 |
| Gæld i alt | 18.000 | 7.199.016 | 6.153.656 | 7.527.740 | 6.879.961 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | -39.1% | -34.3% | -30.6% | -10.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
U2 INVEST ApS Siden 24 Sep 201833,33% Ejer
-
RHS 14 ApS Siden 24 Sep 201833,33% Ejer
-
STORGAARD & STORGAARD HOLDING ApS Siden 24 Sep 201833,33% Ejer
Ledelse
3-
Herbert Michael Nathan Siden 24 Sep 2018Direktør
-
Torben Storgaard Siden 24 Sep 2018Direktør
-
Peter Ulka Siden 24 Sep 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1Second Half ApS
P-nr. 1023986155
Kongevejen 365, 2840 Holte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -316.473 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.119.372 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -723.762 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.875 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Second Half ApS (CVR 39890216)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.