SEEST PRO APS
CVR 42 74 21 63 · Kolding · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
SEEST PRO APS har CVR-nummer 42742163. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Thit Jensens Vej 11, 6000 Kolding. Stiftet: 28. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -4.400 kr., årets resultat -4.760 kr., egenkapital -15.617 kr., aktiver i alt 886 kr. Soliditetsgraden på -1.762,6 % er lavere end hos 99 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.760 kr. er lavere end hos 70 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SEEST PRO APS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Thit Jensens Vej 11, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Antal ansatte
- 4
- Mail@ceti-fire.dk
- Hjemmeside
- ceti-fire.dk
- Stiftet
- 28 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og produktion, samt renoverer ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42742163 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Thit Jensens Vej 11, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,05
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1.762,6%
▼ 1.530,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-0,9%
▼ 0,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.400 | -4.718 | 15.572 | -18.813 |
| Resultat før skat | -4.760 | -4.717 | -9.866 | -36.274 |
| Årets resultat | -4.760 | -4.717 | -9.866 | -36.274 |
| Egenkapital | -15.617 | -10.857 | -6.140 | 3.726 |
| Aktiver i alt | 886 | 4.674 | 29.853 | 881.572 |
| Omsætningsaktiver | 886 | 4.674 | 29.853 | 872 |
| Kortfristet gæld | 16.503 | 15.531 | 35.993 | 40.398 |
| Gæld i alt | 16.503 | 15.531 | 35.993 | 877.846 |
| Soliditetsgrad | -1762.6% | -232.3% | -20.6% | 0.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Seest-Holding ApS Siden 28 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Allesø Petersen Siden 28 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1SEEST PRO APS
P-nr. 1027610656
Thit Jensens Vej 11, 6000 Kolding
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Seest-Holding ApS (CVR 42727377)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver renoverer, ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.