Seest Tømrerservice ApS
CVR 42 80 52 38 · Kolding · Teknisk afprøvning og kontrol · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Seest Tømrerservice ApS har CVR-nummer 42805238. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Teknisk afprøvning og kontrol (branchekode 712020). Adresse: Vangsvej 10, 6000 Kolding. Stiftet: 1. november 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.955.915 kr., årets resultat 1.265.851 kr., egenkapital 1.892.957 kr., aktiver i alt 3.062.910 kr. Soliditetsgraden på 61,8 % er højere end hos 66 % af de 213 virksomheder i branchen «Teknisk afprøvning og kontrol», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.265.851 kr. er højere end hos 90 % af de 213 virksomheder i branchen «Teknisk afprøvning og kontrol», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 39 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Seest Tømrerservice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Teknisk afprøvning og kontrol (712020)
- Adresse
- Vangsvej 10, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 1 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som tømrerfirma
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-04-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42805238 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vangsvej 10, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
66,9%
▼ 3,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,52
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
61,8%
▼ 9,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17,9%
▲ 17,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
213 virksomheder i «Teknisk afprøvning og kontrol»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.955.915 | 2.850.176 | 2.358.552 | 1.323.185 |
| Resultat før skat | 1.644.792 | 1.386.457 | 1.266.445 | 574.522 |
| Årets resultat | 1.265.851 | 1.073.964 | 984.020 | 446.922 |
| Egenkapital | 1.892.957 | 1.527.106 | 1.353.142 | 486.922 |
| Aktiver i alt | 3.062.910 | 2.152.447 | 2.095.889 | 875.976 |
| Omsætningsaktiver | 2.939.732 | 2.047.945 | 2.065.889 | 845.976 |
| Kortfristet gæld | 1.166.482 | 622.151 | 742.747 | 389.054 |
| Gæld i alt | 1.166.482 | 622.151 | 742.747 | 389.054 |
| Soliditetsgrad | 61.8% | 70.9% | 64.6% | 55.6% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 3 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
KMOJ Holding ApS Siden 22 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Kenni Jensen Siden 1 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1Seest Tømrerservice ApS
P-nr. 1027690064
Vangsvej 10, 6000 Kolding
Teknisk afprøvning og kontrol (712020)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 580.009 DKK | 127.600 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KMOJ Holding ApS (CVR 43930788)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrerfirma, kontrol, afprøvning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.