Sehat Labs ApS
CVR 42 98 92 66 · København Ø · Speciallægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Sehat Labs ApS har CVR-nummer 42989266. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Speciallægers aktiviteter (branchekode 862200). Adresse: Langelinie Allé 17, 2100 København Ø. Stiftet: 18. januar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -97.191 kr., årets resultat -103.289 kr., egenkapital -86.997 kr., aktiver i alt 20.427 kr. Soliditetsgraden på -425,9 % er lavere end hos 99 % af de 673 virksomheder i branchen «Speciallægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -103.289 kr. er lavere end hos 84 % af de 673 virksomheder i branchen «Speciallægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sehat Labs ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Speciallægers aktiviteter (862200)
- Adresse
- Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 18 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-18
- Binavne
- SehatLabs ApS
- Sekundære brancher
- Aktiviteter inden for hospitalsvæsen (861000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42989266 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,19
▼ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-425,9%
▼ 479,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-113,6%
▼ 113,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
673 virksomheder i «Speciallægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -97.191 | -56.080 | -15.565 | 55.523 |
| Resultat før skat | -103.289 | -60.698 | -19.033 | 51.753 |
| Årets resultat | -103.289 | -48.361 | -15.532 | 40.185 |
| Egenkapital | -86.997 | 16.292 | 64.653 | 80.185 |
| Aktiver i alt | 20.427 | 30.698 | 74.441 | 94.969 |
| Omsætningsaktiver | 20.427 | 30.698 | 74.441 | 94.969 |
| Kortfristet gæld | 107.424 | 14.406 | 9.788 | 14.784 |
| Gæld i alt | 107.424 | 14.406 | 9.788 | 14.784 |
| Soliditetsgrad | -425.9% | 53.1% | 86.9% | 84.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
S. Waziri Holding ApS Siden 18 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Munkhøj Haslev Siden 1 Sep 2026Likvidator
Produktionsenheder
1Sehat Labs ApS
P-nr. 1027917034
Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
Speciallægers aktiviteter (862200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: S. Waziri Holding ApS (CVR 42878634)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hospitalsvæsen, speciallægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.