Sej & Stærk ApS
CVR 41 81 17 73 · Randers NV · Drift af fitnesscentre · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sej & Stærk ApS har CVR-nummer 41811773. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af fitnesscentre (branchekode 931300). Adresse: Industrivej 10, 8920 Randers NV. Stiftet: 23. oktober 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 18. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 642.180 kr., årets resultat 80.635 kr., egenkapital 62.307 kr., aktiver i alt 206.453 kr. Soliditetsgraden på 30,2 % er højere end hos 55 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 80.635 kr. er højere end hos 56 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 29 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sej & Stærk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af fitnesscentre (931300)
- Adresse
- Industrivej 10, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
- 18
- sejogstaerk@gmail.com
- Stiftet
- 23 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af fitnesscenter, undervisning i fysisk træning, foretage investeringer, at bedrive handel og med førnævnte beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-07-24
- Binavne
- Bolleriet By Sus ApS
- Sekundære brancher
- Drift af sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (869900) Fremstilling af tvebakker, kiks, konserverede kager, tærter mv. (107200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41811773 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 10, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
129,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
30,2%
▲ 38,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.214,3%
▲ 1.214,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
549 virksomheder i «Drift af fitnesscentre»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 642.180 | 496.881 | 448.622 | 119.305 | -169.083 |
| Resultat før skat | 77.630 | 14.387 | 17.908 | 107.236 | — |
| Årets resultat | 80.635 | 6.135 | 16.322 | 107.236 | -188.021 |
| Egenkapital | 62.307 | -18.328 | -24.463 | -40.785 | -148.021 |
| Aktiver i alt | 206.453 | 225.097 | 195.657 | 154.925 | 81.481 |
| Omsætningsaktiver | 160.675 | 158.760 | 159.622 | 154.925 | 22.168 |
| Kortfristet gæld | 137.797 | 233.587 | 218.534 | 195.710 | 229.502 |
| Gæld i alt | 137.797 | 233.587 | 218.534 | 195.710 | 229.502 |
| Soliditetsgrad | 30.2% | -8.1% | -12.5% | -26.3% | -181.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Susanne Knudsen Siden 1 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Susanne Knudsen Siden 1 May 2022Direktør
Produktionsenheder
2Sej & Stærk ApS
P-nr. 1026426401
Industrivej 10, 8920 Randers NV
Drift af fitnesscentre (931300)
👥 6 ansatte
Bolleriet By Sus
P-nr. 1032631971
Borgergade 2, 8900 Randers C
Fremstilling af tvebakker, kiks, konserverede kager, tærter mv. (107200)
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederBolleriet By Sus
Industrivej 10, 8920
Senest kontrolleret 5 Dec 2025
Bolleriet By Sus
Borgergade 2, 8900 Randers
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -23.108 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -188.021 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sej & Stærk ApS (CVR 41811773)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tvebakker, tærter, konserverede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.