SENIOR-SAM A/S
CVR 33 08 20 37 · Snedsted · Engroshandel med beklædning · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SENIOR-SAM A/S har CVR-nummer 33082037. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Sundbyvej 19, 2, 7752 Snedsted. Stiftet: 24. august 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 11. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 2.700.065 kr., årets resultat -937.459 kr., egenkapital 38.823 kr., aktiver i alt 11.355.680 kr. Soliditetsgraden på 0,3 % er lavere end hos 73 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -937.459 kr. er lavere end hos 90 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SENIOR-SAM A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Sundbyvej 19, 2, 7752 Snedsted
- Kommune
- THISTED
- Antal ansatte
-
11
2011 2018
- Telefon
- 40187720
- ulrik@malle.dk
- Hjemmeside
- www.seniorsam.dk
- Stiftet
- 24 Aug 2010
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- handel, industri, finansiering, køb, salg og udlejning samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-02-20
- Binavne
- ACTIUMPLUS A/S AKTIUMPLUS A/S Seniorsalg A/S Seniorsalg.dk A/S
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33082037 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sundbyvej 19, 2, 7752 Snedsted
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2.414,7%
▼ 2.435,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,97
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
0,3%
▼ 8,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-567,8%
▼ 567,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.700.065 | 2.615.847 | 3.337.841 | 2.654.270 | 3.171.149 |
| Resultat før skat | -442.459 | -148.580 | 960.440 | -150.926 | 737.510 |
| Årets resultat | -937.459 | 200.406 | 960.440 | -150.926 | 711.013 |
| Egenkapital | 38.823 | 976.282 | 775.876 | -184.564 | -33.638 |
| Aktiver i alt | 11.355.680 | 11.353.370 | 10.412.276 | 8.846.642 | 8.661.104 |
| Omsætningsaktiver | 10.968.901 | 11.320.590 | 10.363.106 | 8.793.996 | 8.604.982 |
| Kortfristet gæld | 11.316.857 | 10.377.088 | 9.636.400 | 9.031.206 | 8.694.742 |
| Gæld i alt | 11.316.857 | 10.377.088 | 9.636.400 | 9.031.206 | 8.694.742 |
| Soliditetsgrad | 0.3% | 8.6% | 7.5% | -2.1% | -0.4% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 7 | 8 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ULRIK MALLE SNEDSTED HOLDING ApS Siden 30 Mar 2026100% Ejer
Ledelse
4-
Annette Løjstrup Malle Siden 30 Mar 2026Formand
-
Lars Ulrik Malle Siden 30 Mar 2026Bestyrelsesmedlem
-
Lars Ulrik Malle Siden 30 Mar 2026Direktør
-
Kasper Malle Siden 30 Mar 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
2SENIOR-SAM A/S
P-nr. 1016260564
Sundbyvej 19, 2, 7752 Snedsted
Engroshandel med beklædning (464210)
👥 1 ansatte
ACTIUMPLUS
P-nr. 1016910992
Løven 9, 9200 Aalborg SV
Engroshandel med beklædning (464210)
👥 4 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ULRIK MALLE SNEDSTED HOLDING ApS (CVR 26776295)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædning, industri, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.