SHL HOLDING, STENLILLE ApS
CVR 29 83 61 83 · Vig · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SHL HOLDING, STENLILLE ApS har CVR-nummer 29836183. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vej 8 Nr 2, 4560 Vig. Stiftet: 15. august 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -5.891 kr., årets resultat 499.961 kr., egenkapital 1.400.035 kr., aktiver i alt 1.934.680 kr. Soliditetsgraden på 72,4 % er lavere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 499.961 kr. er højere end hos 74 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SHL HOLDING, STENLILLE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vej 8 Nr 2, 4560 Vig
- Kommune
- ODSHERRED
- Stiftet
- 15 Aug 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter, fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-11-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29836183 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vej 8 Nr 2, 4560 Vig
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,7%
▲ 35,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,11
▼ 2,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,4%
▼ 15,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
22.018,5%
▲ 22.018,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.891 | -5.144 | -6.425 | -5.159 | -4.938 |
| Resultat før skat | 499.015 | 4.026 | 427.633 | 149.319 | 222.975 |
| Årets resultat | 499.961 | -2.281 | 428.441 | 153.387 | 227.639 |
| Egenkapital | 1.400.035 | 1.022.074 | 1.142.155 | 828.114 | 787.727 |
| Aktiver i alt | 1.934.680 | 1.166.741 | 1.286.859 | 1.082.215 | 1.226.367 |
| Omsætningsaktiver | 842.869 | 578.105 | 674.700 | 502.056 | 664.154 |
| Kortfristet gæld | 398.669 | 138.276 | 144.704 | 254.101 | 438.640 |
| Gæld i alt | 534.645 | 144.667 | 144.704 | 254.101 | 438.640 |
| Soliditetsgrad | 72.4% | 87.6% | 88.8% | 76.5% | 64.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Hvid-Jacobsen Siden 15 Aug 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Per Hvid-Jacobsen Siden 15 Aug 2006Direktør
Produktionsenheder
1SHL HOLDING, STENLILLE ApS
P-nr. 1012511775
Vej 8 Nr 2, 4560 Vig
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 126 DKK | 22 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 532.179 DKK | 117.062 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 167.501 DKK | 36.850 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 321.183 DKK | 70.642 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 383.939 DKK | 84.458 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SHL HOLDING, STENLILLE ApS (CVR 29836183)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.