SI PL 1 ApS
CVR 44 12 90 86 · Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SI PL 1 ApS har CVR-nummer 44129086. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Turbinevej 10, 5500 Middelfart. Stiftet: 21. juni 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -21.000 kr., årets resultat 9.629.000 kr., egenkapital 22.467.000 kr., aktiver i alt 97.474.000 kr. Soliditetsgraden på 23,0 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 9.629.000 kr. er højere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SI PL 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Turbinevej 10, 5500 Middelfart
- Kommune
- MIDDELFART
- Stiftet
- 21 Jun 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- (i) investere i og eje kapitalandele i andre selskaber samt (ii) anden virksomhed, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-06-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44129086 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Turbinevej 10, 5500 Middelfart
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,9%
▼ 17,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,30
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,0%
▲ 8,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
25,0%
▲ 25,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -21.000 | -43.000 | -20.000 |
| Resultat før skat | 8.964.000 | 6.911.000 | 4.492.000 |
| Årets resultat | 9.629.000 | 7.703.000 | 5.095.000 |
| Egenkapital | 22.467.000 | 12.838.000 | 5.135.000 |
| Aktiver i alt | 97.474.000 | 85.622.000 | 74.967.000 |
| Omsætningsaktiver | 97.474.000 | 85.622.000 | 74.967.000 |
| Kortfristet gæld | 75.007.000 | 72.784.000 | 69.832.000 |
| Gæld i alt | 75.007.000 | 72.784.000 | 69.832.000 |
| Soliditetsgrad | 23% | 15% | 6.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SELFINVEST ApS Siden 21 Jun 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Seir Bjerrisgaard Siden 21 Jun 2023Direktør
Produktionsenheder
1SI PL 1 ApS
P-nr. 1029411014
Turbinevej 10, 5500 Middelfart
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SelfGenerations T ApS (CVR 42107530)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.