Sivan Rabia Holding ApS
CVR 38 82 38 41 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sivan Rabia Holding ApS har CVR-nummer 38823841. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fredensvej 48, 2630 Taastrup. Stiftet: 31. juli 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.500 kr., årets resultat 21.064 kr., egenkapital 235.813 kr., aktiver i alt 311.888 kr. Soliditetsgraden på 75,6 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.064 kr. er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sivan Rabia Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fredensvej 48, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 31 Jul 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungerer som et holding selskab med besiddelse af anparter i datter- samt associerede selskaber, samt dermed beslægtet aktivitet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-08-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38823841 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fredensvej 48, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,9%
▲ 36,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
75,6%
▲ 1,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
136,1%
▲ 136,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.500 | -1.499 | -3.238 | -1.005 | 438 |
| Resultat før skat | 21.064 | -58.311 | 80.167 | -44.460 | 53.313 |
| Årets resultat | 21.064 | -58.311 | 80.167 | -44.460 | -32.472 |
| Egenkapital | 235.813 | 214.749 | 273.060 | 192.893 | 252.353 |
| Aktiver i alt | 311.888 | 290.824 | 348.113 | 259.188 | 370.460 |
| Omsætningsaktiver | 8.406 | 10.328 | 10.811 | 5.438 | 59.559 |
| Kortfristet gæld | 0 | 76.075 | 75.053 | 66.295 | 55.921 |
| Gæld i alt | 76.075 | 76.075 | 75.053 | 66.295 | 118.107 |
| Soliditetsgrad | 75.6% | 73.8% | 78.4% | 74.4% | 68.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sivan Axacan Siden 31 Jul 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Sivan Axacan Siden 20 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
1Sivan Rabia Holding ApS
P-nr. 1022710423
Fredensvej 48, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -58.489 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 39.241 DKK | 8.624 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -43.383 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 26.114 DKK | 5.742 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 325.360 DKK | 71.566 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sivan Rabia Holding ApS (CVR 38823841)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungerer, datter, selskab.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.