SKAAL Sønderborg ApS
CVR 30 24 36 84 · København K · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SKAAL Sønderborg ApS har CVR-nummer 30243684. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Skindergade 7, 1159 København K. Stiftet: 6. februar 2007. Status: aktiv. Antal ansatte: 34. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.535.669 kr., årets resultat -471.343 kr., egenkapital 847.702 kr., aktiver i alt 3.032.370 kr. Soliditetsgraden på 28,0 % er højere end hos 55 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -471.343 kr. er lavere end hos 90 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 24 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SKAAL Sønderborg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Skindergade 7, 1159 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
34
2007 2018
- Stiftet
- 6 Feb 2007
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- som cocktailbar, bar, restaurant, natklub og café
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-07-02
- Binavne
- BRYGHUS SØNDERBORG ApS Brøggeriet ApS SØNDERBORG ALE ApS SØNDERBORG PILS ApS SØNDERBORG RINGRIDERBRYG ApS
- Sekundære brancher
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30243684 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skindergade 7, 1159 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-55,6%
▲ 201,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,52
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,0%
▲ 19,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42,5%
▲ 42,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.535.669 | 2.851.561 | 2.763.821 | 3.579.536 | 3.402.834 |
| Resultat før skat | -620.608 | -1.046.881 | -1.175.500 | -245.571 | 122.833 |
| Årets resultat | -471.343 | -819.264 | -917.055 | -191.550 | 69.308 |
| Egenkapital | 847.702 | 319.045 | 138.309 | 305.364 | 496.914 |
| Aktiver i alt | 3.032.370 | 3.644.132 | 3.688.731 | 3.771.194 | 2.828.303 |
| Omsætningsaktiver | 1.135.211 | 1.383.406 | 1.070.462 | 1.071.339 | 375.667 |
| Kortfristet gæld | 2.184.668 | 3.325.087 | 3.550.422 | 3.465.830 | 2.331.389 |
| Gæld i alt | 2.184.668 | 3.325.087 | 3.550.422 | 3.465.830 | 2.331.389 |
| Soliditetsgrad | 28% | 8.8% | 3.7% | 8.1% | 17.6% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 8 | 7 | 9 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rekom Group A/S Siden 1 Jan 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Jonathan Andreas Grumme Siden 30 Aug 2023Direktør
Produktionsenheder
1SKAAL Sønderborg ApS
P-nr. 1013014856
Rådhustorvet 6, 6400 Sønderborg
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 34 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CC Fly Invest ApS (CVR 39401894)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver cocktailbar, natklub, bar.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.