skiftvinduer.nu ApS
CVR 43 45 69 03 · Hedehusene · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
skiftvinduer.nu ApS har CVR-nummer 43456903. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hovedgaden 373, 2640 Hedehusene. Stiftet: 19. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 936.775 kr., årets resultat 95.162 kr., egenkapital 203.339 kr., aktiver i alt 694.575 kr. Soliditetsgraden på 29,3 % er lavere end hos 60 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 95.162 kr. er højere end hos 59 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som skiftvinduer.nu ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hovedgaden 373, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 28680522
- kontakt@skiftvinduer.nu
- Stiftet
- 19 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43456903 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedgaden 373, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,8%
▲ 50,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,26
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
29,3%
▲ 12,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
2.700,8%
▲ 2.700,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 936.775 | 1.292.693 | 808.653 |
| Resultat før skat | 124.518 | -3.460 | 168.875 |
| Årets resultat | 95.162 | -3.659 | 130.736 |
| Egenkapital | 203.339 | 108.177 | 170.736 |
| Aktiver i alt | 694.575 | 641.707 | 580.030 |
| Omsætningsaktiver | 615.322 | 539.445 | 580.030 |
| Kortfristet gæld | 488.037 | 533.331 | 409.294 |
| Gæld i alt | 488.037 | 533.331 | 409.294 |
| Soliditetsgrad | 29.3% | 16.9% | 29.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 4 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Saga-Nova ApS Siden 19 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Jyste Waleue Siden 19 Aug 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1skiftvinduer.nu ApS
P-nr. 1028500579
Hovedgaden 373, 2640 Hedehusene
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Saga-Nova ApS (CVR 42429694)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.