Skovmærkebakken ApS
CVR 41 63 97 09 · Stouby · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Skovmærkebakken ApS har CVR-nummer 41639709. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Hostrupvej 3, 7140 Stouby. Stiftet: 28. august 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.166 kr., egenkapital 44.859 kr., aktiver i alt 8.521.338 kr. Soliditetsgraden på 0,5 % er lavere end hos 86 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.166 kr. er lavere end hos 65 % af de 10.560 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Skovmærkebakken ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Hostrupvej 3, 7140 Stouby
- Kommune
- HEDENSTED
- Telefon
- 22902827
- mick_hansen@hotmail.com
- Stiftet
- 28 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikling, erhvervelse, drift og udlejning af fast ejendom samt anden virksomhed, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-01-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41639709 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hostrupvej 3, 7140 Stouby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,6%
▼ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▼ 105,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
0,5%
▼ 98,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-21,4%
▼ 21,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10560 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.495 | 1.902 | 1.990 | 493 | 350 |
| Årets resultat | 1.166 | 1.483 | 1.552 | 385 | 273 |
| Egenkapital | 44.859 | 43.693 | 42.209 | 40.658 | 40.273 |
| Aktiver i alt | 8.521.338 | 44.112 | 42.756 | 40.765 | 40.350 |
| Omsætningsaktiver | 13 | 44.112 | 42.756 | 40.765 | 40.350 |
| Kortfristet gæld | 8.476.479 | 419 | 547 | 107 | 77 |
| Gæld i alt | 8.476.479 | 419 | 547 | 107 | 77 |
| Soliditetsgrad | 0.5% | 99.1% | 98.7% | 99.7% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hansen & Hansen Ejendomme ApS Siden 1 Jan 2026100% Ejer
Ledelse
2-
Mick Ganderup Hansen Siden 6 Jan 2026Direktør
-
Chris Kristoffer Hansen Siden 6 Jan 2026Direktør
Produktionsenheder
1Skovmærkebakken ApS
P-nr. 1026214633
Hostrupvej 3, 7140 Stouby
Anden udlejning af boliger (682030)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M+ Invest A/S (CVR 43724320)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervelse, udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.