SL-Invest Holding ApS
CVR 37 35 21 87 · Struer · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SL-Invest Holding ApS har CVR-nummer 37352187. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (branchekode 711210). Adresse: Trudsøvej 10, 7600 Struer. Stiftet: 8. januar 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 591.971 kr., årets resultat 61.598 kr., egenkapital 1.047.045 kr., aktiver i alt 1.754.789 kr. Soliditetsgraden på 59,7 % er højere end hos 56 % af de 2.125 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 61.598 kr. er lavere end hos 55 % af de 2.125 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 317 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SL-Invest Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
- Adresse
- Trudsøvej 10, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Jan 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med investering og finansiering, herunder gennem besiddelse af kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-12-16
- Binavne
- VVS EKSPERTEN.com ApS VVS EKSPERTEN.dk ApS VVS-EKSPERTEN ApS VVS-EKSPERTEN.com ApS VVS-EKSPERTEN.dk ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37352187 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Trudsøvej 10, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,9%
▼ 2,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,47
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
59,7%
▲ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-24,9%
▼ 24,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2125 virksomheder i «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 591.971 | 141.895 | 17.579 | -5.000 | -1.250 |
| Resultat før skat | 86.062 | 91.708 | — | 582.193 | 1.223.024 |
| Årets resultat | 61.598 | 82.028 | -74.281 | 582.193 | 1.223.024 |
| Egenkapital | 1.047.045 | 985.447 | 2.203.334 | 2.277.616 | 1.732.075 |
| Aktiver i alt | 1.754.789 | 1.678.840 | 2.744.475 | 2.518.389 | 1.902.849 |
| Omsætningsaktiver | 334.995 | 234.776 | 496 | 442.542 | 377.663 |
| Kortfristet gæld | 707.744 | 693.393 | 541.141 | 240.774 | 170.774 |
| Gæld i alt | 707.744 | 693.393 | 541.141 | 240.774 | 170.774 |
| Soliditetsgrad | 59.7% | 58.7% | 80.3% | 90.4% | 91% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Lauge Pedersen Siden 8 Jan 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Lauge Pedersen Siden 8 Jan 2016Direktør
Produktionsenheder
1SL-Invest Holding ApS
P-nr. 1021038721
Trudsøvej 10, 7600 Struer
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 44.048 DKK | 9.680 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.121 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.951 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.692 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SL-Invest Holding ApS (CVR 37352187)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsarbejder, byggeri, gennem.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.