SM Montage ApS
CVR 40 52 54 83 · Tylstrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
SM Montage ApS har CVR-nummer 40525483. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Ultvedvej 10, 9382 Tylstrup. Stiftet: 7. maj 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 566.982 kr., årets resultat -320 kr., egenkapital -11.725 kr., aktiver i alt 114.952 kr. Soliditetsgraden på -10,2 % er lavere end hos 87 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -320 kr. er lavere end hos 68 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SM Montage ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Ultvedvej 10, 9382 Tylstrup
- Kommune
- AALBORG
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 7 May 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af tømrer- og montageforretning
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40525483 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ultvedvej 10, 9382 Tylstrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,74
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-10,2%
▲ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
93,4%
▲ 93,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 566.982 | 583.202 | 562.112 | 565.924 | 483.066 |
| Resultat før skat | -20 | -5.416 | -29.913 | 5.704 | 27.368 |
| Årets resultat | -320 | -4.816 | -24.313 | 4.404 | 21.368 |
| Egenkapital | -11.725 | -11.404 | -6.589 | 17.724 | 13.320 |
| Aktiver i alt | 114.952 | 84.379 | 96.392 | 130.107 | 173.809 |
| Omsætningsaktiver | 93.749 | 84.379 | 93.184 | 123.399 | 163.601 |
| Kortfristet gæld | 126.677 | 95.783 | 102.981 | 112.383 | 160.489 |
| Gæld i alt | 126.677 | 95.783 | 102.981 | 112.383 | 160.489 |
| Soliditetsgrad | -10.2% | -13.5% | -6.8% | 13.6% | 7.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maria Thygesen Siden 7 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Maria Thygesen Siden 28 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1SM Montage ApS
P-nr. 1024711427
Ultvedvej 10, 9382 Tylstrup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -22.311 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -29.806 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SM Montage ApS (CVR 40525483)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver montageforretning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.