Smage-Compagniet Holding A/S
CVR 44 43 23 82 · Haarby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Smage-Compagniet Holding A/S har CVR-nummer 44432382. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Holmevej 10, 5683 Haarby. Stiftet: 13. november 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.112 kr., årets resultat 3.225.723 kr., egenkapital 11.988.803 kr., aktiver i alt 12.008.915 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.225.723 kr. er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Smage-Compagniet Holding A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Holmevej 10, 5683 Haarby
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 13 Nov 2023
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og forestå investeringer samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør, formanden for bestyrelsen eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-11-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44432382 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmevej 10, 5683 Haarby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,9%
▲ 6,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,11
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42,5%
▲ 42,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.112 | — | -10.000 |
| Resultat før skat | 3.225.723 | 2.263.983 | 1.623.821 |
| Årets resultat | 3.225.723 | 2.263.983 | 1.626.021 |
| Egenkapital | 11.988.803 | 11.011.033 | 8.699.096 |
| Aktiver i alt | 12.008.915 | 11.021.033 | 8.709.096 |
| Omsætningsaktiver | 2.200 | 2.200 | 2.200 |
| Kortfristet gæld | 20.112 | 10.000 | 10.000 |
| Gæld i alt | 20.112 | 10.000 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
CPH 17 ApS Siden 13 Nov 202366,67% Ejer
-
Østergreen ApS Siden 13 Nov 202310% Ejer
-
MAJ Laursen Holding ApS Siden 13 Nov 202310% Ejer
Ledelse
4-
Steen Aalund Olsen Siden 13 Nov 2023Bestyrelsesmedlem
-
Per Olesen Siden 13 Nov 2023Formand
-
Anders Laursen Siden 13 Nov 2023Direktør
-
Anders Laursen Siden 9 Apr 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Smage-Compagniet Holding A/S
P-nr. 1029835787
Holmevej 10, 5683 Haarby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -10.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PALGO HOLDING ApS (CVR 30595467)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.