SMINIPAC ApS
CVR 88 78 43 16 · Mårslet · Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SMINIPAC ApS har CVR-nummer 88784316. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (branchekode 468600). Adresse: Hørretvej 44, 8320 Mårslet. Stiftet: 28. januar 1980. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste 2.021.225 kr., årets resultat 69.211 kr., egenkapital 10.330.205 kr., aktiver i alt 14.252.602 kr. Soliditetsgraden på 72,5 % er højere end hos 74 % af de 370 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 69.211 kr. er lavere end hos 58 % af de 370 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SMINIPAC ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (468600)
- Adresse
- Hørretvej 44, 8320 Mårslet
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
4
1997 2018
- Telefon
- 86294533
- Stiftet
- 28 Jan 1980
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- handel, fabrikation, finansiering og drive investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-02-05
- Binavne
- HANDELSSELSKABET SCHMIDT NIELSEN ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK88784316 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hørretvej 44, 8320 Mårslet
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,7%
▼ 0,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,44
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,5%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-48,2%
▼ 48,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
370 virksomheder i «Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.021.225 | 2.159.272 | 1.218.460 |
| Resultat før skat | 97.603 | 174.850 | -799.238 |
| Årets resultat | 69.211 | 133.614 | -628.059 |
| Egenkapital | 10.330.205 | 10.260.994 | 10.127.380 |
| Aktiver i alt | 14.252.602 | 14.225.399 | 14.494.830 |
| Omsætningsaktiver | 13.497.118 | 13.656.163 | 13.656.264 |
| Kortfristet gæld | 3.922.397 | 3.964.405 | 4.367.450 |
| Gæld i alt | 3.922.397 | 3.964.405 | 4.367.450 |
| Soliditetsgrad | 72.5% | 72.1% | 69.9% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RSN HOLDING ApS Siden 4 Apr 200090% Ejer
Ledelse
1-
Rolf Schmidt Nielsen Siden 28 Jan 1980Direktør
Produktionsenheder
1SMINIPAC ApS
P-nr. 1002802847
Hørretvej 44, 8320 Mårslet
Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (468600)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RSN HOLDING ApS (CVR 25293010)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver halvfabrikata, råvarer, fabrikation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.