SMXQ HOLDING ApS
CVR 31 43 17 43 · Glumsø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SMXQ HOLDING ApS har CVR-nummer 31431743. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Spurvevej 126, 4171 Glumsø. Stiftet: 8. maj 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.179 kr., årets resultat 343.516 kr., egenkapital 1.301.114 kr., aktiver i alt 1.528.363 kr. Soliditetsgraden på 85,1 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 343.516 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SMXQ HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Spurvevej 126, 4171 Glumsø
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 8 May 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-05-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31431743 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845003E7ZA08AFGB849
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Spurvevej 126, 4171 Glumsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
26,4%
▲ 10,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,97
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,1%
▲ 3,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
110,0%
▲ 110,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.179 | -8.909 | -5.044 | -4.954 | -5.650 |
| Resultat før skat | 344.910 | 164.991 | 213.837 | 83.323 | 88.835 |
| Årets resultat | 343.516 | 163.561 | 211.448 | 82.946 | 88.835 |
| Egenkapital | 1.301.114 | 1.022.598 | 959.037 | 865.389 | 896.843 |
| Aktiver i alt | 1.528.363 | 1.251.528 | 1.214.784 | 1.065.504 | 1.063.446 |
| Omsætningsaktiver | 448.089 | 360.327 | 334.037 | 339.133 | 268.917 |
| Kortfristet gæld | 227.249 | 228.930 | 255.747 | 200.115 | 166.603 |
| Gæld i alt | 227.249 | 228.930 | 255.747 | 200.115 | 166.603 |
| Soliditetsgrad | 85.1% | 81.7% | 78.9% | 81.2% | 84.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Matti Lundberg Vedersø Siden 8 May 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Matti Lundberg Vedersø Siden 8 May 2008Direktør
Produktionsenheder
1SMXQ HOLDING ApS
P-nr. 1014432473
Spurvevej 126, 4171 Glumsø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.517 DKK | 1.430 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 9.461 DKK | 2.068 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.481 DKK | 308 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -233 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 174 DKK | 22 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SMXQ HOLDING ApS (CVR 31431743)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- Foreningen af Danske Kortudstedere F.M.B.A. København K
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.