Sneer ApS
CVR 43 38 17 84 · Farsø · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sneer ApS har CVR-nummer 43381784. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Illerisørevej 35, 9640 Farsø. Stiftet: 7. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.634 kr., årets resultat 496.915 kr., egenkapital 1.919.402 kr., aktiver i alt 1.923.341 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 496.915 kr. er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sneer ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Illerisørevej 35, 9640 Farsø
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Telefon
- 51244787
- bjarke66@live.com
- Stiftet
- 7 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering og at eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43381784 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Illerisørevej 35, 9640 Farsø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,9%
▲ 9,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
164,59
▲ 161,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
108,3%
▲ 108,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.634 | -7.112 | -12.909 | -5.000 |
| Resultat før skat | 496.090 | 237.296 | 31.906 | — |
| Årets resultat | 496.915 | 238.596 | 34.755 | -3.880 |
| Egenkapital | 1.919.402 | 1.422.487 | 1.305.891 | 1.271.136 |
| Aktiver i alt | 1.923.341 | 1.503.206 | 1.380.207 | 1.394.628 |
| Omsætningsaktiver | 648.325 | 228.190 | 105.191 | — |
| Kortfristet gæld | 3.939 | 80.719 | 74.316 | 123.492 |
| Gæld i alt | 3.939 | 80.719 | 74.316 | 123.492 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 94.6% | 94.6% | 91.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bjarke Larsen Siden 7 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Bjarke Larsen Siden 7 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1Sneer ApS
P-nr. 1028402224
Illerisørevej 35, 9640 Farsø
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 74.127 DKK | 16.302 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 319.957 DKK | 70.378 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 538.693 DKK | 118.492 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sneer ApS (CVR 43381784)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.