SNHO 2020 ApS
CVR 39 00 90 64 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
SNHO 2020 ApS har CVR-nummer 39009064. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nørre Voldgade 90, 1., 1358 København K. Stiftet: 12. oktober 2017. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (1. juli 2018 – 30. juni 2019): bruttofortjeneste -24.000 kr., årets resultat -18.000 kr., egenkapital 8.446.000 kr., aktiver i alt 8.530.000 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -18.000 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SNHO 2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nørre Voldgade 90, 1., 1358 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 12 Oct 2017
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 55.000 DKK
- Formål
- hotelvirksomhed , herunder at eje datterselskaber med virksomhed inden for samme forretningsområde, samt at drive investering samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-11-25
- Binavne
- Skinetworks Hotels ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39009064 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørre Voldgade 90, 1., 1358 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,2%
▼ 0,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,40
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-131,6%
▼ 131,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2019 | 2018 | 2018 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -24.000 | 73.000 | -66.000 |
| Resultat før skat | -23.000 | 73.000 | -66.000 |
| Årets resultat | -18.000 | 57.000 | -52.000 |
| Egenkapital | 8.446.000 | 8.464.000 | 8.407.000 |
| Aktiver i alt | 8.530.000 | 8.587.000 | 8.473.000 |
| Omsætningsaktiver | 118.000 | 164.000 | 64.000 |
| Kortfristet gæld | 84.000 | 123.000 | 66.000 |
| Gæld i alt | 84.000 | 123.000 | 66.000 |
| Soliditetsgrad | 99% | 98.6% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
SN 2020 ApS Siden 25 Jun 2020100% Ejer
Produktionsenheder
1SNHO 2020 ApS
P-nr. 1022922811
Nørre Voldgade 90, 1., 1358 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 38181513
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretningsområde, hotelvirksomhed, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms