Sørensen & Sørensen Holding ApS
CVR 43 57 78 83 · Allerød · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sørensen & Sørensen Holding ApS har CVR-nummer 43577883. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hejrevang 21H, st., 3450 Allerød. Stiftet: 10. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.803 kr., årets resultat -7.143 kr., egenkapital 89.000 kr., aktiver i alt 89.301 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.143 kr. er lavere end hos 72 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sørensen & Sørensen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hejrevang 21H, st., 3450 Allerød
- Kommune
- ALLERØD
- Telefon
- 93917150
- ps@furesoegrafisk.dk
- Stiftet
- 10 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43577883 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hejrevang 21H, st., 3450 Allerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-8,0%
▼ 77,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
163,79
▼ 102,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-110,7%
▼ 110,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.803 | -6.716 | -13.537 |
| Resultat før skat | -9.839 | 68.212 | -13.562 |
| Årets resultat | -7.143 | 66.721 | -10.578 |
| Egenkapital | 89.000 | 96.143 | 29.422 |
| Aktiver i alt | 89.301 | 96.355 | 43.922 |
| Omsætningsaktiver | 49.301 | 56.355 | 3.922 |
| Kortfristet gæld | 301 | 212 | 14.500 |
| Gæld i alt | 301 | 212 | 14.500 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.8% | 67% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Carsten Hylbæk Sørensen Siden 10 Oct 202250% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Hylbæk Sørensen Siden 10 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Sørensen & Sørensen Holding ApS
P-nr. 1028661769
Hejrevang 21H, st., 3450 Allerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 26.636 DKK | 5.852 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 180.468 DKK | 39.688 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sørensen & Sørensen Holding ApS (CVR 43577883)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.