Solis Holding ApS
CVR 43 36 47 82 · Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Solis Holding ApS har CVR-nummer 43364782. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jyllingevej 23, 1. th, 2720 Vanløse. Stiftet: 1. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.500 kr., årets resultat 69.947 kr., egenkapital 118.477 kr., aktiver i alt 138.118 kr. Soliditetsgraden på 85,8 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 69.947 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Solis Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jyllingevej 23, 1. th, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 22622909
- mail@solisconsulting.dk
- Stiftet
- 1 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- erhverve og besidde kapitalandele i andre selskaber samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43364782 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jyllingevej 23, 1. th, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
59,0%
▲ 177,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,94
▼ 3,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,8%
▼ 4,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
221,8%
▲ 221,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.500 | -7.500 | -5.000 |
| Resultat før skat | 67.913 | -59.412 | 64.403 |
| Årets resultat | 69.947 | -57.420 | 65.950 |
| Egenkapital | 118.477 | 48.530 | 105.950 |
| Aktiver i alt | 138.118 | 53.530 | 112.981 |
| Omsætningsaktiver | 18.392 | 20.983 | 1.547 |
| Kortfristet gæld | 19.641 | 5.000 | 7.031 |
| Gæld i alt | 138.118 | 5.000 | 7.031 |
| Soliditetsgrad | 85.8% | 90.7% | 93.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sabrina Stender Solis Siden 1 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Sabrina Stender Solis Siden 1 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1Solis Holding ApS
P-nr. 1028381324
Jyllingevej 23, 1. th, 2720 Vanløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -56.589 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 86.863 DKK | 19.096 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Solis Holding ApS (CVR 43364782)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhverve.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.