SOUNDSRIGHT ApS
CVR 41 03 82 76 · Glostrup · Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SOUNDSRIGHT ApS har CVR-nummer 41038276. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (branchekode 903910). Adresse: Malervangen 22, 2600 Glostrup. Stiftet: 19. december 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): omsætning 2.307.121 kr., bruttofortjeneste 1.513.892 kr., årets resultat -94.927 kr., egenkapital 325.160 kr., aktiver i alt 602.162 kr. Soliditetsgraden på 54,0 % er højere end hos 70 % af de 58 virksomheder i branchen «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -94.927 kr. er lavere end hos 91 % af de 58 virksomheder i branchen «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SOUNDSRIGHT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (903910)
- Adresse
- Malervangen 22, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 50228008
- regnskab@soundsright.dk
- Hjemmeside
- www.soundsright.dk
- Stiftet
- 19 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41038276 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Malervangen 22, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.soundsright.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://www.soundsright.dk
- http://facebook.com/soundsrightdk Sociale medier
- https://www.instagram.com/soundsrightdk/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-4,1%
▼ 6,5 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-29,2%
▼ 45,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,49
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,0%
▼ 11,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-266,9%
▼ 266,9 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-2,1%
▼ 2,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
58 virksomheder i «Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 2.307.121 | 2.355.576 | 2.515.699 | 2.852.873 | 1.987.708 |
| Bruttoresultat | 1.513.892 | 1.537.982 | 1.458.026 | 1.803.814 | 1.153.836 |
| Resultat før skat | -94.927 | 75.852 | 101 | 92.814 | 100.165 |
| Årets resultat | -94.927 | 56.889 | 101 | 72.395 | 78.129 |
| Egenkapital | 325.160 | 341.803 | 284.914 | 284.813 | 212.418 |
| Aktiver i alt | 602.162 | 524.072 | 579.168 | 557.139 | 667.225 |
| Omsætningsaktiver | 413.226 | 314.885 | 239.843 | 378.046 | 446.677 |
| Kortfristet gæld | 277.002 | 182.269 | 294.254 | 272.326 | 454.807 |
| Gæld i alt | 277.002 | 182.269 | 294.254 | 272.326 | 454.807 |
| Soliditetsgrad | 54% | 65.2% | 49.2% | 51.1% | 31.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rose Capital Holding ApS Siden 19 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Rose Høeg Siden 19 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1SOUNDSRIGHT ApS
P-nr. 1025371255
Malervangen 22, 2600 Glostrup
Teknisk planlægning, levering, opsætning og betjening af udstyr til events (903910)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rose Capital Holding ApS (CVR 41034858)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver betjening, opsætning, events.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.