SP INVEST HOLDING ApS
CVR 32 08 36 09 · Hals · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SP INVEST HOLDING ApS har CVR-nummer 32083609. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Købmagergade 16, 9370 Hals. Stiftet: 18. marts 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 237.410 kr., årets resultat 118.805 kr., egenkapital 676.200 kr., aktiver i alt 1.723.390 kr. Soliditetsgraden på 39,2 % er lavere end hos 78 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 118.805 kr. er højere end hos 58 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 359 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SP INVEST HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Købmagergade 16, 9370 Hals
- Kommune
- AALBORG
- Telefon
- 41675173
- preben@hyldahls.dk
- Stiftet
- 18 Mar 2009
- Selskabskapital
- 337.474 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt at drive investerings- og finansieringsvirksomhed samt handel og service iøvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af alle direktørerne i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-01-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32083609 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Købmagergade 16, 9370 Hals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,6%
▲ 13,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,09
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
39,2%
▲ 14,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
693,1%
▲ 693,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 237.410 | 51.741 | 238.379 | 14.709 | -13.415 |
| Resultat før skat | 194.622 | 2.282 | 194.958 | 1.089 | -20.096 |
| Årets resultat | 118.805 | 14.980 | 185.067 | 859 | -15.684 |
| Egenkapital | 676.200 | 345.921 | 330.689 | 145.370 | 144.260 |
| Aktiver i alt | 1.723.390 | 1.390.893 | 1.283.602 | 995.929 | 688.144 |
| Omsætningsaktiver | 33.391 | 28.843 | 6.154 | 23.317 | — |
| Kortfristet gæld | 375.006 | 403.581 | 484.138 | 359.573 | — |
| Gæld i alt | 984.950 | 1.044.973 | 952.913 | 850.559 | 688.144 |
| Soliditetsgrad | 39.2% | 24.9% | 25.8% | 14.6% | 21% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stephan Hyldahl Barra Siden 8 Jan 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Stephan Hyldahl Barra Siden 15 Oct 2016Direktør
Produktionsenheder
1SP INVEST HOLDING ApS
P-nr. 1015162992
Købmagergade 16, 9370 Hals
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.817 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -20.096 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -29.946 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SP INVEST HOLDING ApS (CVR 32083609)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver iøvrigt, finansieringsvirksomhed, investerings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.