SPNI HOLDING ApS
CVR 33 96 10 81 · Hasselager · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SPNI HOLDING ApS har CVR-nummer 33961081. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stormosevej 39, 8361 Hasselager. Stiftet: 26. september 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat 2.417.438 kr., egenkapital 46.341.484 kr., aktiver i alt 46.369.918 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.417.438 kr. er højere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SPNI HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stormosevej 39, 8361 Hasselager
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 26 Sep 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-09-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33961081 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stormosevej 39, 8361 Hasselager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,2%
▲ 3,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
312,40
▲ 297,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
226,9%
▲ 226,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -5.625 | -4.375 | -3.125 | -3.125 |
| Resultat før skat | 2.515.030 | 852.152 | 584.527 | 434.766 | 4.660.120 |
| Årets resultat | 2.417.438 | 739.468 | 497.212 | 394.069 | 4.628.902 |
| Egenkapital | 46.341.484 | 44.041.046 | 43.755.578 | 43.819.166 | 43.922.497 |
| Aktiver i alt | 46.369.918 | 44.592.922 | 44.268.189 | 44.298.262 | 44.383.009 |
| Omsætningsaktiver | 8.882.700 | 8.196.148 | 6.879.887 | 5.654.655 | 4.606.213 |
| Kortfristet gæld | 28.434 | 551.876 | 512.611 | 479.096 | 460.512 |
| Gæld i alt | 28.434 | 551.876 | 512.611 | 479.096 | 460.512 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 98.8% | 98.8% | 98.9% | 99% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Signe Pryssing Lauridsen Siden 26 Sep 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Signe Pryssing Lauridsen Siden 26 Sep 2011Direktør
Produktionsenheder
1SPNI HOLDING ApS
P-nr. 1017183296
Stormosevej 39, 8361 Hasselager
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 512.249 DKK | 112.684 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 396.832 DKK | 87.296 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 184.955 DKK | 40.678 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 141.981 DKK | 31.218 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 102.161 DKK | 22.462 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SPNI HOLDING ApS (CVR 33961081)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.