ST & SØN ApS
CVR 41 29 28 73 · Ilulissat · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ST & SØN ApS har CVR-nummer 41292873. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Looqersuup Aqquserna 3, 3952 Ilulissat. Stiftet: 19. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.238.127 kr., årets resultat -138.812 kr., egenkapital 1.111.055 kr., aktiver i alt 1.498.702 kr. Soliditetsgraden på 74,1 % er højere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -138.812 kr. er lavere end hos 88 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ST & SØN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Looqersuup Aqquserna 3, 3952 Ilulissat
- Kommune
- AVANNAATA
- Telefon
- 488101
- ncjl8077@gmail.com
- Stiftet
- 19 Mar 2020
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- tømrevirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41292873 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-12,5%
▼ 33,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,33
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,1%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-152,4%
▼ 152,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.238.127 | 1.692.881 | 2.380.164 | 1.256.834 | 890.650 |
| Resultat før skat | -174.927 | 370.978 | 799.651 | 204.926 | 241.520 |
| Årets resultat | -138.812 | 264.875 | 597.014 | 150.741 | 177.236 |
| Egenkapital | 1.111.055 | 1.249.867 | 984.992 | 387.977 | 237.236 |
| Aktiver i alt | 1.498.702 | 1.671.906 | 1.547.992 | 578.307 | 386.587 |
| Omsætningsaktiver | 902.668 | 1.030.016 | 1.013.600 | 395.689 | — |
| Kortfristet gæld | 387.647 | 305.005 | 337.791 | 124.220 | — |
| Gæld i alt | 387.647 | 396.298 | 539.945 | 167.758 | 386.587 |
| Soliditetsgrad | 74.1% | 74.8% | 63.6% | 67.1% | 61.4% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 4 | 4 | 3 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
John Stavensø Hansen Siden 19 Mar 202050% Ejer
-
Niels Christian Stavensø Sandgreen Siden 19 Mar 202050% Ejer
Ledelse
2-
John Stavensø Hansen Siden 19 Mar 2020Direktør
-
Niels Christian Stavensø Sandgreen Siden 19 Mar 2020Direktør
Produktionsenheder
1ST & SØN ApS
P-nr. 1025734781
Looqersuup Aqquserna 3, 3952 Ilulissat
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrevirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.