Stacy's Danmark ApS
CVR 43 38 32 99 · Køge · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stacy's Danmark ApS har CVR-nummer 43383299. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Ringstedvej 208, 4600 Køge. Stiftet: 7. juli 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.554.873 kr., årets resultat -867.046 kr., egenkapital 5.129.396 kr., aktiver i alt 13.850.661 kr. Soliditetsgraden på 37,0 % er højere end hos 63 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -867.046 kr. er lavere end hos 95 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stacy's Danmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Ringstedvej 208, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 7
- Stiftet
- 7 Jul 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- restaurationsvirksomhed samt anden efter direktionen skøn beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-07-07
- Binavne
- Stacy's ApS Stacy's Diner ApS Stacy's Diner Danmark ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43383299 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ringstedvej 208, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-16,9%
▼ 12,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,68
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,0%
▼ 38,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,4%
▼ 14,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.554.873 | 3.488.119 | 376.447 |
| Resultat før skat | -926.518 | -856.636 | -555.032 |
| Årets resultat | -867.046 | -757.669 | -512.633 |
| Egenkapital | 5.129.396 | 15.496.442 | 7.616.556 |
| Aktiver i alt | 13.850.661 | 20.610.346 | 11.364.341 |
| Omsætningsaktiver | 5.949.682 | 2.726.746 | 666.770 |
| Kortfristet gæld | 8.721.265 | 5.113.904 | 3.747.785 |
| Gæld i alt | 8.721.265 | 5.113.904 | 3.747.785 |
| Soliditetsgrad | 37% | 75.2% | 67% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sommer's Holding ApS Siden 7 Jul 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Linne Lilliensø Sommer Siden 1 Apr 2025Direktør
Produktionsenheder
1Stacy's Danmark ApS
P-nr. 1028404499
Ringstedvej 208, 4600 Køge
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sommer's Holding ApS (CVR 38483668)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver direktionen, restaurationsvirksomhed, skøn.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.