Stærk's Holding ApS
CVR 35 86 41 80 · Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stærk's Holding ApS har CVR-nummer 35864180. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Islandsstræde 1, 7700 Thisted. Stiftet: 21. maj 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.600 kr., årets resultat -728.072 kr., egenkapital 3.979.670 kr., aktiver i alt 3.990.038 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -728.072 kr. er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stærk's Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Islandsstræde 1, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Telefon
- 50782574
- rysgaard10@hotmail.com
- Stiftet
- 21 May 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i Jara Snedsted-Koldby ApS, samt investerings- og financieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-09-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35864180 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Islandsstræde 1, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-18,3%
▼ 1,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
38,15
▲ 4,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8,0%
▲ 8,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.600 | -6.250 | -11.555 | -10.151 | -6.251 |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -728.072 | -791.498 | 1.454.103 | 1.648.894 | 1.834.981 |
| Egenkapital | 3.979.670 | 4.829.743 | 5.621.241 | 4.399.338 | 3.080.444 |
| Aktiver i alt | 3.990.038 | 4.845.548 | 5.636.772 | 4.461.106 | 3.922.594 |
| Omsætningsaktiver | 395.507 | 531.988 | 38.024 | 34.816 | 526.782 |
| Kortfristet gæld | 10.368 | 15.805 | 15.531 | 61.768 | 458.027 |
| Gæld i alt | 10.368 | 15.805 | 15.531 | 61.768 | 842.150 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.7% | 99.7% | 98.6% | 78.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kristian Rysgaard Stærk Siden 21 May 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Kristian Rysgaard Stærk Siden 21 May 2014Direktør
Produktionsenheder
1Stærk's Holding ApS
P-nr. 1019434849
Islandsstræde 1, 7700 Thisted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.417 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -17.495 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -22.030 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -12.283 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stærk's Holding ApS (CVR 35864180)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Følhøjvej 3 ApS Snedsted
- Snedsted Byudvikling ApS Snedsted
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
- Fonden af 16. oktober 2018 Nordhavn
- T. N. HOLDING A/S Herning
- KK Snedsted Komplementar ApS Snedsted
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver jara, koldby, snedsted.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.