Stalden 101% ApS
CVR 42 29 72 24 · Thisted · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Stalden 101% ApS har CVR-nummer 42297224. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Vangvej 16, 7700 Thisted. Stiftet: 1. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 160.841 kr., årets resultat -188.992 kr., egenkapital -400.443 kr., aktiver i alt 132.723 kr. Soliditetsgraden på -301,7 % er lavere end hos 94 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -188.992 kr. er lavere end hos 82 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stalden 101% ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Vangvej 16, 7700 Thisted
- Kommune
- THISTED
- Antal ansatte
- 9
- Telefon
- 40279630
- info@staldenklitmoeller.dk
- Stiftet
- 1 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- retaurationsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med et bestyrelsesmedlem
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-01-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42297224 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vangvej 16, 7700 Thisted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,23
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-301,7%
▼ 116,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-155,2%
▼ 155,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 160.841 | 228.531 | 174.896 | 908.051 |
| Resultat før skat | -188.992 | -74.056 | -288.846 | -327.086 |
| Årets resultat | -188.992 | -74.056 | -297.401 | -260.077 |
| Egenkapital | -400.443 | -211.450 | -137.395 | -60.077 |
| Aktiver i alt | 132.723 | 114.116 | 137.684 | 319.251 |
| Omsætningsaktiver | 120.027 | 95.620 | 113.388 | 174.689 |
| Kortfristet gæld | 533.166 | 325.566 | 275.079 | 379.328 |
| Gæld i alt | 533.166 | 325.566 | 275.079 | 379.328 |
| Soliditetsgrad | -301.7% | -185.3% | -99.8% | -18.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 2 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Klara Korsholm Madsen Siden 16 Jan 202633,33% Ejer
-
Corsi76 Komp. ApS Siden 16 Jan 202650% Ejer
Ledelse
4-
Jørgen Kirk Madsen Siden 16 Jan 2026Bestyrelsesmedlem
-
Jesper Blach Korsholm Siden 16 Jan 2026Formand
-
Klara Korsholm Madsen Siden 8 Mar 2023Direktør
-
Klara Korsholm Madsen Siden 8 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Stalden 101% ApS
P-nr. 1027013240
Vangvej 16, 7700 Thisted
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 10 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -100.558 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -161.618 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stalden 101% ApS (CVR 42297224)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver retaurationsvirksomhed, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.