STALLEX HANDEL ApS
CVR 26 98 29 60 · Tønder · Udlejning og leasing af skibe og både · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STALLEX HANDEL ApS har CVR-nummer 26982960. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning og leasing af skibe og både (branchekode 773400). Adresse: Ndr Landevej 4, 6270 Tønder. Stiftet: 14. januar 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): bruttofortjeneste -6.800 kr., årets resultat 1.828 kr., egenkapital 246.894 kr., aktiver i alt 254.212 kr. Soliditetsgraden på 97,1 % er højere end hos 66 % af de 83 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af skibe og både», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.828 kr. er lavere end hos 60 % af de 83 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af skibe og både», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STALLEX HANDEL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning og leasing af skibe og både (773400)
- Adresse
- Ndr Landevej 4, 6270 Tønder
- Kommune
- TØNDER
- Telefon
- 74723232
- Stiftet
- 14 Jan 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- vedligehold ved og omkring jernbaner samt park- og anlægsarbejder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2014-02-05
- Binavne
- PARK OG ANLÆG ApS STALLEX REDERI ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26982960 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ndr Landevej 4, 6270 Tønder
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,7%
▼ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
34,74
▲ 2,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,1%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-50,1%
▼ 50,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
83 virksomheder i «Udlejning og leasing af skibe og både»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.800 | -6.840 | -7.020 | -7.000 | -7.000 |
| Resultat før skat | 2.338 | 4.694 | 2.538 | -3.037 | -3.008 |
| Årets resultat | 1.828 | 3.663 | 1.979 | -2.369 | -2.340 |
| Egenkapital | 246.894 | 245.066 | 241.403 | 239.424 | 241.793 |
| Aktiver i alt | 254.212 | 252.899 | 248.762 | 246.224 | 248.593 |
| Omsætningsaktiver | 254.212 | 252.899 | 248.762 | 246.224 | 248.593 |
| Kortfristet gæld | 7.318 | 7.833 | 7.359 | 6.800 | 6.800 |
| Gæld i alt | 7.318 | 7.833 | 7.359 | 6.800 | 6.800 |
| Soliditetsgrad | 97.1% | 96.9% | 97% | 97.2% | 97.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
STALLEX A/S Siden 14 Jan 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Jefsen Andersen Siden 14 Jan 2003Direktør
Produktionsenheder
1STALLEX HANDEL ApS
P-nr. 1009677557
Ndr Landevej 4, 6270 Tønder
Udlejning og leasing af skibe og både (773400)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STALLEX INVEST ApS (CVR 28850484)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver park, jernbaner, vedligehold.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.