Stampe Byg ApS
CVR 38 72 66 41 · Hjørring · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stampe Byg ApS har CVR-nummer 38726641. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Sønderskovvej 245, 9800 Hjørring. Stiftet: 20. juni 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 304.502 kr., årets resultat 134.165 kr., egenkapital 667.436 kr., aktiver i alt 5.781.628 kr. Soliditetsgraden på 11,5 % er lavere end hos 68 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 134.165 kr. er højere end hos 60 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 56 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stampe Byg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Sønderskovvej 245, 9800 Hjørring
- Kommune
- HJØRRING
- stampe.aps@gmail.com
- Stiftet
- 20 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- opførelse og udlejning af fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38726641 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønderskovvej 245, 9800 Hjørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,1%
▲ 8,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,5%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
109,8%
▲ 109,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 304.502 | 194.808 | 264.711 | 192.066 | 318.705 |
| Resultat før skat | 184.809 | 94.499 | 163.132 | 89.497 | 217.771 |
| Årets resultat | 134.165 | 63.941 | 117.790 | 61.327 | 217.771 |
| Egenkapital | 667.436 | 533.269 | 469.326 | 351.534 | 347.144 |
| Aktiver i alt | 5.781.628 | 4.938.456 | 3.856.594 | 3.806.380 | 3.871.648 |
| Omsætningsaktiver | 24.038 | 5.362 | 3.779 | 6.830 | 31.038 |
| Kortfristet gæld | 2.123.519 | 1.243.110 | 619.039 | 548.774 | 336.982 |
| Gæld i alt | 5.114.192 | 4.405.187 | 3.387.268 | 3.454.846 | 3.524.504 |
| Soliditetsgrad | 11.5% | 10.8% | 12.2% | 9.2% | 9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bjørn Christensen Holding Aps Siden 20 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Bjørn Christensen Siden 20 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1Stampe Byg ApS
P-nr. 1022545341
Sønderskovvej 245, 9800 Hjørring
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bjørn Christensen Holding Aps (CVR 38721828)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.