Stan Solutions ApS
CVR 44 54 63 10 · København V · Anden måling og teknisk analyse · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stan Solutions ApS har CVR-nummer 44546310. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden måling og teknisk analyse (branchekode 712090). Adresse: Istedgade 23, 4. tv, 1650 København V. Stiftet: 1. januar 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 46.583 kr., årets resultat 34.939 kr., egenkapital 36.770 kr., aktiver i alt 108.663 kr. Soliditetsgraden på 33,8 % er lavere end hos 69 % af de 127 virksomheder i branchen «Anden måling og teknisk analyse», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 34.939 kr. er lavere end hos 52 % af de 127 virksomheder i branchen «Anden måling og teknisk analyse», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stan Solutions ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden måling og teknisk analyse (712090)
- Adresse
- Istedgade 23, 4. tv, 1650 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 29647667
- Anton@stan.today
- Stiftet
- 1 Jan 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44546310 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Istedgade 23, 4. tv, 1650 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
95,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,51
▲ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
33,8%
▲ 812,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
138,8%
▲ 138,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
127 virksomheder i «Anden måling og teknisk analyse»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 46.583 | -81.613 |
| Resultat før skat | 44.927 | -90.105 |
| Årets resultat | 34.939 | -90.105 |
| Egenkapital | 36.770 | -50.105 |
| Aktiver i alt | 108.663 | 6.433 |
| Omsætningsaktiver | 108.663 | 6.433 |
| Kortfristet gæld | 71.893 | 56.538 |
| Gæld i alt | 71.893 | 56.538 |
| Soliditetsgrad | 33.8% | -778.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
GAA-Holding ApS Siden 1 Jan 202490% Ejer
-
Buschardt Møller Holding ApS Siden 1 Jan 202410% Ejer
Ledelse
3-
Anton Ingvard Meyer Siden 1 Jan 2024Direktør
-
Anton Skou Møller Siden 1 Jan 2024Direktør
-
Gustav Hedelund Sterobo Siden 1 Jan 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1Stan Solutions ApS
P-nr. 1029980434
Istedgade 23, 4. tv, 1650 København V
Anden måling og teknisk analyse (712090)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stan Solutions ApS (CVR 44546310)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver analyse, måling, teknisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.