Stats4sport ApS
CVR 36 68 98 38 · Strøby · Anden undervisning i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Stats4sport ApS har CVR-nummer 36689838. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden undervisning i.a.n. (branchekode 855900). Adresse: Kystvejen 252A, st., 4671 Strøby. Stiftet: 19. marts 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 26.379 kr., årets resultat 74.863 kr., egenkapital 414.817 kr., aktiver i alt 570.511 kr. Soliditetsgraden på 72,7 % er højere end hos 71 % af de 1.113 virksomheder i branchen «Anden undervisning i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 74.863 kr. er højere end hos 69 % af de 1.113 virksomheder i branchen «Anden undervisning i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Stats4sport ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden undervisning i.a.n. (855900)
- Adresse
- Kystvejen 252A, st., 4671 Strøby
- Kommune
- STEVNS
- Telefon
- 29313606
- as@stats4sport.com
- Hjemmeside
- stats4sport.com
- Stiftet
- 19 Mar 2015
- Selskabskapital
- 55.000 DKK
- Formål
- uddannelse og coaching samt dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-02-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36689838 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kystvejen 252A, st., 4671 Strøby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: stats4sport.com Hjemmeside oplyst til CVR https://stats4sport.com
- https://www.facebook.com/Stats4sport-1218923214866066/?__mref=message_bubble Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (18. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,0%
▲ 28,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,66
▲ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,7%
▲ 28,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
304,5%
▲ 304,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1113 virksomheder i «Anden undervisning i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 459.119 |
| Bruttoresultat | 26.379 | -1.733 | -31.041 | -12.718 | -40 |
| Resultat før skat | 74.863 | -36.609 | 104.249 | -70.344 | 133.259 |
| Årets resultat | 74.863 | -36.609 | 104.249 | -70.344 | 133.259 |
| Egenkapital | 414.817 | 339.954 | 376.563 | 272.314 | 342.658 |
| Aktiver i alt | 570.511 | 763.380 | 746.825 | 705.546 | 588.268 |
| Omsætningsaktiver | 570.511 | 763.380 | 746.825 | 705.546 | 588.268 |
| Kortfristet gæld | 155.694 | 423.426 | 370.262 | 433.232 | 245.610 |
| Gæld i alt | 155.694 | 423.426 | 370.262 | 433.232 | 245.610 |
| Soliditetsgrad | 72.7% | 44.5% | 50.4% | 38.6% | 58.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Aurelijus Skarbalius Siden 3 Feb 201666,67% Ejer
-
Per Rud Siden 3 Feb 20165% Ejer
-
Marius Babravicius Siden 20 Mar 20155% Ejer
Ledelse
1-
Aurelijus Skarbalius Siden 19 Mar 2015Direktør
Produktionsenheder
1Stats4sport ApS
P-nr. 1020253548
Kystvejen 252A, st., 4671 Strøby
Anden undervisning i.a.n. (855900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.736 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -31.199 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.947 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -40 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 62.136 DKK | 13.662 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stats4sport ApS (CVR 36689838)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- DISFONDEN København K
- KØBMAND HERMAN RASCH OG HUSTRUS FOND Helsingør
- LHB 1 ApS Nyborg
- Bjerager Consulting ApS København K
- The Muunnos Company ApS København V
- GODSEJER CHRISTIAN JOHANNES PETERSEN OG HUSTRU ANNA PETERSENS MINDELEGAT Vejen
- CIVILINGENIØR BENT BØGH OG HUSTRU INGE BØGHS FOND Frederikshavn
- IRON FONDEN Nordhavn
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver coaching, uddannelse, beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.