Steen O Holding ApS
CVR 36 56 31 41 · Aarhus C · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steen O Holding ApS har CVR-nummer 36563141. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Helgolandsgade 14, 2., 8000 Aarhus C. Stiftet: 12. marts 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -20.001 kr., årets resultat -119.364 kr., egenkapital 79.099 kr., aktiver i alt 197.705 kr. Soliditetsgraden på 40,0 % er lavere end hos 82 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -119.364 kr. er lavere end hos 87 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steen O Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Helgolandsgade 14, 2., 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 22940990
- Stiftet
- 12 Mar 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, herunder for Helpwater a/s
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36563141 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helgolandsgade 14, 2., 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-150,9%
▼ 245,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,63
▼ 109,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,0%
▼ 59,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-110,5%
▼ 110,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.001 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -119.364 | 1.137.568 | — | -13.076 | -15.920 |
| Årets resultat | -119.364 | 1.137.568 | -12.000 | -13.076 | -15.920 |
| Egenkapital | 79.099 | 1.198.463 | 60.895 | 72.895 | 85.971 |
| Aktiver i alt | 197.705 | 1.208.568 | 200.001 | 200.001 | 303.823 |
| Omsætningsaktiver | 197.705 | 1.208.568 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 18.606 | 10.105 | 139.106 | 127.106 | 217.852 |
| Gæld i alt | 18.606 | 10.105 | 139.106 | 127.106 | 217.852 |
| Soliditetsgrad | 40% | 99.2% | 30.4% | 36.4% | 28.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Eskild Olesen Siden 12 Mar 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Eskild Olesen Siden 25 Feb 2026Adm. dir.
Produktionsenheder
1Steen O Holding ApS
P-nr. 1020227679
Helgolandsgade 14, 2., 8000 Aarhus C
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -13.869 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -13.076 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -15.920 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.010 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steen O Holding ApS (CVR 36563141)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver helpwater.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.