Steen-T Holding ApS
CVR 41 65 68 91 · Solrød Strand · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steen-T Holding ApS har CVR-nummer 41656891. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Engvangen 6, 2680 Solrød Strand. Stiftet: 8. september 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 290.994 kr., årets resultat 746.759 kr., egenkapital 4.198.051 kr., aktiver i alt 4.339.470 kr. Soliditetsgraden på 96,7 % er højere end hos 61 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 746.759 kr. er højere end hos 76 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 572 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steen-T Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Engvangen 6, 2680 Solrød Strand
- Kommune
- SOLRØD
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i kapitalselskaber , herunder at foretage enkeltstående forretningsmæssige dispositioner
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-05-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41656891 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engvangen 6, 2680 Solrød Strand
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,8%
▼ 24,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,73
▼ 11,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,7%
▼ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-50,1%
▼ 50,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 290.994 | 43.310 | -8.308 | -8.312 | -7.500 |
| Resultat før skat | 746.759 | 1.497.743 | 825.001 | 859.087 | 489.492 |
| Årets resultat | 746.759 | 1.497.743 | 825.001 | 859.087 | 489.492 |
| Egenkapital | 4.198.051 | 3.518.793 | 2.082.050 | 1.337.049 | 535.162 |
| Aktiver i alt | 4.339.470 | 3.583.051 | 2.096.808 | 1.351.606 | 548.992 |
| Omsætningsaktiver | 651.698 | 381.618 | 1.016.496 | 308.612 | 26.359 |
| Kortfristet gæld | 41.419 | 14.258 | 14.758 | 14.557 | 13.830 |
| Gæld i alt | 141.419 | 64.258 | 14.758 | 14.557 | 13.830 |
| Soliditetsgrad | 96.7% | 98.2% | 99.3% | 98.9% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Hove Therkildsen Siden 8 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Hove Therkildsen Siden 8 Sep 2020Direktør
Produktionsenheder
1Steen-T Holding ApS
P-nr. 1026235711
Engvangen 6, 2680 Solrød Strand
Finansielle holdingselskaber (642110)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -331.690 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.311 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.407 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.500 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steen-T Holding ApS (CVR 41656891)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver enkeltstående, dispositioner, forretningsmæssige.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.