STEFFEN STAMP HOLDING ApS
CVR 26 87 62 81 · Kerteminde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STEFFEN STAMP HOLDING ApS har CVR-nummer 26876281. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Andekæret 125, 5300 Kerteminde. Stiftet: 18. november 2002. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -86.936 kr., egenkapital 60.404 kr., aktiver i alt 159.066 kr. Soliditetsgraden på 38,0 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -86.936 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STEFFEN STAMP HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Andekæret 125, 5300 Kerteminde
- Kommune
- KERTEMINDE
- Telefon
- 66130990
- Stiftet
- 18 Nov 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab for datterselskabet Reklamefotograferne ApS 8cvr.nr. 2098297 7), herunder investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2005-05-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26876281 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Andekæret 125, 5300 Kerteminde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-143,9%
▼ 130,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,29
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,0%
▼ 23,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-329,9%
▼ 329,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -86.936 | -20.224 | 4 | 58.490 | -26.524 |
| Årets resultat | -86.936 | -20.224 | 4 | 58.490 | -26.524 |
| Egenkapital | 60.404 | 147.340 | 167.564 | 285.360 | 226.870 |
| Aktiver i alt | 159.066 | 241.713 | 258.545 | 387.325 | 385.446 |
| Omsætningsaktiver | 28.948 | 40.390 | 46.576 | — | — |
| Kortfristet gæld | 98.662 | 94.373 | 90.981 | 101.965 | 158.576 |
| Gæld i alt | 98.662 | 94.373 | 90.981 | 101.965 | 158.576 |
| Soliditetsgrad | 38% | 61% | 64.8% | 73.7% | 58.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steffen Stamp Lambæk Siden 18 Nov 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Steffen Stamp Lambæk Siden 9 Dec 2002Direktør
Produktionsenheder
1STEFFEN STAMP HOLDING ApS
P-nr. 1009522227
Andekæret 125, 5300 Kerteminde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.578 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.303 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -11.212 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -110.582 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 173.942 DKK | 38.258 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STEFFEN STAMP HOLDING ApS (CVR 26876281)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- HPK DENMARK F1 HOLDCO APS København Ø
- KNUDLUND AUTOGENBRUG HOLDING ApS Them
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
- Fonden af 16. oktober 2018 Nordhavn
- T. N. HOLDING A/S Herning
- Rynord Invest statsautoriseret revisionsanpartsselskab Greve
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reklamefotograferne, 8cvr, datterselskabet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.